Recenzie

Užívateľská novinka: Recenzia na PoweBank od TP Link a Cameron Sino. Ktorú z nich si vybrať?

Zdravím fandov stránky Windowscentrum.sk, po týždni prinášam ďalšiu recenziu tentoraz na powerbanky avšak po kladných recenziách tentoraz bude recenzia trošku kritická.

Trošku to trvalo dlhšie keďže jednu powerbanku som objednával v nedeľu a došla v utorok z e-shopu a druhú som kúpil v obchode v trenčianskom Laugaríciu v pondelok, a musel som to poriadne otestovať a niekoľko krát vybiť a nabiť či tablet, či telefón aby ste mali presné informácie, takže za zdržanie sa ospravedlňujem.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrieme sa na TP Link o kapacite 10400 mAh, ktorej cenovka sa pohybuje na úrovni od 25 – 35 a na eura a na jednu z lacnejších powerbankov  za cca 17 euro  značky Cameron Sino 5600 mAh, a áno už podľa názvu môžete tušiť že je to Čína.

Testoval som na Nokii 1320 s 3400 mAh baterkou a na tablete Go Clever s 4300 mAh baterkou.

Začnem TP linkom, ktorý má kapacitu 10400 mAh. Ten dokázal tablet nabiť dva razy po sebe doplna to je dokopy 8600 mAh, ono treba si uvedomiť čo mi povedali v obchode že každá powerbanka má určitú stratu, u TP linku to teda vychádza zhruba na 1000 mAh.

PowerBank - TP Link
PowerBank – TP Link

Výhodou TP linku je že má dva výstupy, na nabíjanie má 2  ampére a druhý  výstup má jeden ampér. Samozrejme powerbanka má ukazovateľ zostávajúcej energie ktorý sa signalizuje v zelených diódach a navyše má aj ledku ako baterku. Čo ma prekvapilo TP link dokáže nabíjať dve zariadenia súčasne, do 1 ampérového vstupu zapojíte mobil a do 2 ampérového vstupu zapojíte tablet a krásne nabije doplna.

PowerBank - TP Link 2
PowerBank – TP Link 2

Teraz budem však kritický k baleniu síce bol kábel USB a malé puzdierko na nosenie ale absolútne chýbal slovenský návod, bol tam len anglický ale furt lepšie ako žiadny, síce podľa zákona by mal byť slovenský.

Ale prejdime k druhej powerbanke, to bude kapitola samo o sebe.

Po rozbalení som čakal ako taký aspoň návod a ono nič, kutrem škatuľku a nič. No výhodou je aspoň viacúčelový kábel s ktorým nabijete každý konektor, teda nie len USB .Táto powerbanka je o čosi menšia avšak má aj menšiu kapacitu. Má len jeden výstup na nabíjanie o jednom ampéri. Tiež obsahuje diódy o stave kapacity powerbanky, tentoraz modré a nie zelené ako TP link.

Powe Banl - Cameron Sino
Powe Banl – Cameron Sino

Čo ma zarazilo je podľa výrobcu ako je uvedené na škatuľke záruka len 12 mesiacov v e-shope taká informácia nebola uvedená. Ale poďme k nabíjaniu. Mám dosť podozrenie že powerbanka nemá toľko udávanú kapacitu 5600 mAh, keďže sa mi len raz podarilo nabiť Nokiu 1320, síce ukazovala powerbanka ešte dve svietiace diódy, že energia je ale do telefónu po vybití už energia nešla.

PowerBank – Cameron Sino 2 PowerBank – Cameron Sino 3

Dokonca pochybujem aj o výstupnom prúde 1 ampér keďže nabíjanie cez TP link keď som dal do jedno ampérového výstupu nabíjať mobil trvalo o polovicu kratší čas ako pri čínskej powerbanke. Nemám presné prístroje na meranie, ale podľa dĺžky nabíjania a kapacity usudzujem, že buď údaje uvádzané na obale nie sú pravdivé alebo má powerbanka až príliš veľké straty .

Zhrnutie: Podľa testov dvoch rôznych powerbaniek odporúčam kupit značkový TP link, rozdiel je 12 euro ale za tú cenu je komfort používania vyšší ako pri lacných powerbankách. A už vôbec neodporúčam kupovať powerbanky za 10 euro s 2800 mAh kapacitou, totiž  powerbanky majú straty, čoho výsledkom  je, že nie sú moc využiteľné.

A ja idem doliečiť chrípku a pripravovať ďalšiu recenziu.

Za článok ďakujeme Jankovi Krásnemu, autorovi novinky

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close