Recenzia na mobilný telefón Nokia Lumia 1320
Connect with us

Článok od čitateľa: Nokia Lumia 1320- prvé skúsenosti s WP a návrat ku Nokii

Recenzie

Článok od čitateľa: Nokia Lumia 1320- prvé skúsenosti s WP a návrat ku Nokii

Rozhodol som sa opísať moje skúsenosti s Lumiou 1320, ktorý som si zadovážil po novom roku. Mobil som kupoval od ruky za 160 € s ešte ročnou zárukou . Dlho som váhal ktorý pristroj s WP si mám kúpiť. Chcel som hlavne dobru vydrž na baterku , veľký display (kedže som vlastnil Galaxy note n7000 ) a LTE sieť . Táto Lumia 1320 splnila všetke moje požiadavky na novy mobil .

Mobil sa ťažko ovláda jednou rukou, ale o to sa ani nepokúšam, kedže viem do čoho som išiel a že budem musieť urobiť kompromis. Výhody mobilu sú: skvela výdrž na baterku – pri normálnom používaní  kľudne aj 3-4 dni ( telefonovanie, sms atd..) pri nízkom jase, občasnom pripojení na internet (wifi, mobilne data) a nejakej tej hre .

Trocha mi vadí klzký zadný kryt, občas mobil vypadáva s ruky, asi to vyriešim nejakým puzdrom .To že Display ma rozlíšenie len HD mi až tak nevadí, filmy a seriály, ktoré na ňom pozerám vyzerajú super aj tak 🙂 Teší ma navigácia Here , ktorú par krát používam a funguje spoľahlivo, už som stihol vyskúšať aj navigáciu od Sygicu a tiež je musím pochváliť.

Čo sa týka aplikácií, som spokojný s ponukou Storu, len mi tam chýba Opera Mobile , ktorú som si na androide obľúbil, inak nemám čo vytknúť. Mam aj kúpené aplikácie a to su Amazing weather HD, Metrotube a OneMusic , s hier si plánujem kupiť GTAčko a nejaké tie závodne hry

Vstavané aplikácie sú dobre, vadí mi len kalendár, na ktorý som našiel náhradu s názvom Simple Calendar. Inak Office aplikácie sú fajn a aj foto nástroje , ktoré ponuka Nokia od výroby .

TIP  Xiaomi Mi A1 je najlepšou voľbou v strednej triede | VIDEO RECENZIA

Na tomto Smartphone sa mi ešte páči funkcia prebudenia Displaja poklepaním prsta a aj Glance screen , kedy nemusím mobil odomknúť aby som zistil čas, počasie, kalendár atď.. 🙂

Ešte jedna vec ktorá sa mi na WP páči je že ponuka vyskúšať si hru, pripadne aplikáciu ešte pred jej zakúpením. To konkurenčne platformy neponúkajú . Aspoň o tom neviem.

Na záver pridávam moje stiahnuté aplikácie : 6tag (instagram ), Amazing Weather HD( počasie) ESPN f1 (formula 1 ) ,Meniny, Metrotube  ,Metromail ( email , ktorý používam na Gmail ),NFS hot Pursuit ,OneMusic (prehrávač hudby ), PDF reader ,Ringtone Maker, Simple Calendar, Spotify, Sygic, Wikipedia, Wooky čítačka, Wptorrent a bankové aplikácie.

6 komentárov

Mohlo by ťa tiež zaujímať Recenzie

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.