Qualcomm zhrnul hlavné výhody mobilných ARM procesorov s Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Qualcomm zhrnul hlavné výhody mobilných ARM procesorov s Windows 10

Novinky

Qualcomm zhrnul hlavné výhody mobilných ARM procesorov s Windows 10

Pomaly, ale isto sa blíži ďalšia veľká revolúcia na mobilnom trhu, teda aspoň tak mnohí označujú príchod ARM procesorov s podporou operačného systému Windows 10.

Počas konferencie Computex 2017 sme mohli byť svedkami viacerých udalostí, tými najvýznamnejšími však pre nás boli reporty ohľadne mobilných procesorov a podpore „neoklieštenej“ verzii Windowsu.

Prvou novinkou je oznámená spolupráca viacerých zvučných mien, ktoré sa budú podieľať na uvádzaní prvých produktov na trh. Konkrétne reč je o herných gigantoch na poli hardwaru – Asus, Lenovo a HP.

Druhou významnou novinkou bol zhrnutie výhod tohto typu procesora spoločnosťou Qualcomm. Jednou z nich je kompaktnejšie prevedenie ako dnes existujúce procesory (zhruba o 50% menšie), to však nie je stále tým hlavným lákadlom.

Zdroj: liliputing.com

Podstatnejšou novinkou je integrácia technológií ako je napríklad X16 LTE modem, ktorý ponúka širokú škálu konektivity. Zároveň dočkať by sme mali výrazne vyššej výdrže batérie na jedno nabite, ktoré sa odhadujú zhruba na 150% oproti dnešným notebookom.

Zdroj: liliputing.com

Nehovoriac o tom, že je oveľa ekonomickejšie vyrábanie mobilných procesorov ako tých klasických desktopových. Zároveň otvárajú sa možnosti aj samotným smartfónom, ktoré by využívali daný typ procesora.

Zdroj: Liliputing.com

TIP  Zac Bowden: "Oficiálne oznámenie Andromeda OS aktuálne nehrozí". Microsoft projekt odsúva pravdepodobne na rok 2019

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.