Qualcomm v najnovších reklamách porovnáva klasické laptopy s Always Connected zariadeniami s ARM procesormi | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Qualcomm v najnovších reklamách porovnáva klasické laptopy s Always Connected zariadeniami s ARM procesormi

qualcomm Windows 10 na arm procesoroch vydrz baterie

Windows 10

Qualcomm v najnovších reklamách porovnáva klasické laptopy s Always Connected zariadeniami s ARM procesormi

Qualcomm v najnovších reklamách porovnáva klasické laptopy s Always Connected zariadeniami s ARM procesormi

Každý pravidelný čitateľ zrejme vie, čo sú to Always Connected zariadenia zač. Pre menej zbehlých, jedná sa o laptopy s ARM procesorom Snapdragon 835, ktoré ponúkajú celkom zaujímavý výkon, no ich najväčšími prednosťami sú hlavne obrovská výdrž batérie a možnosť neustáleho pripojenia aj cez LTE, presne tak ako smartfón alebo tablet. Prvé kusy novej kategórie laptopov sa dostali do sveta pred niekoľkými dňami a na internete sa obratom objavili aj prvé recenzie. Vo viacerých zahraničných recenziách sa jasne píše, že výhody týchto zariadení sú naozaj obrovské, no ich výkon je samozrejme výrazne nižší a ich cenovka nie je zrovna na požadovanej úrovni. Na niektorých zahraničných stránkach sa dokonca objavujú aj názory, že tieto zariadenia nie sú pre bežných používateľov relevantné a patria do rúk jedine tak nadšencom Microsoftu, poprípade Qualcommu. To, či je kúpa takéhoto zariadenia výhodná, necháme na Vás, no možno Vás o čosi viac presvedčia najnovšie reklamy spoločnosti Qualcomm, v ktorých sa porovnávajú klasické konkurenčné laptopty s Always Connected zariadeniami s ARM procesorom.

Prvé video dáva do popredia vynikajúcu až 22 hodinovú výdrž batérie – Always connected device

Ďalej stojí za zmienku aj okamžité zapnutie zariadenia

Poslednou výhodou, ktorú Qualcomm promuje, je nízka prevádzková teplota týchto zariadení

Čo si o takýchto zariadeniach myslíte? Uvažuje niekto z Vás nad kúpou takéhoto zariadenia? Dajte nám vedieť do komentárov.

TIP  Microsoft pracuje na novej generácii operačného systému, ktorý príde s doposiaľ najlepšími bezpečnostnými prvkami

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Microsoft)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.