Qualcomm predstavil novú radu procesorov Snapdragon s označením 700. Ponúknuť majú prémiové funkcie aj pre mid-range zariadenia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Qualcomm predstavil novú radu procesorov Snapdragon s označením 700. Ponúknuť majú prémiové funkcie aj pre mid-range zariadenia

Qualcomm

Novinky

Qualcomm predstavil novú radu procesorov Snapdragon s označením 700. Ponúknuť majú prémiové funkcie aj pre mid-range zariadenia

Qualcomm predstavil novú radu procesorov Snapdragon s označením 700. Ponúknuť majú prémiové funkcie aj pre mid-range zariadenia

Spoločnosť Qualcomm nám na svetovej konferencii MWC 2018 v Barcelone, predstavila novú sériu mobilných procesorov Snapdragon s označením 700. Nové mobilné procesory majú priniesť tie najprémiovejšie funkcie, aj na mid-range zariadenia. Nová rada procesorov Snapdragon 700 má ponúknuť rozhranie AI podporované technológiou AI Engine pre každý mid-range smartfón, vylepšený fotoaparát, celkový výkon  a výdrž batérie na zariadeniach.

Funkcie novej rady procesorov Snapdragon 700:

  • AI: Rada procesorov Snapdragon 700 príde s viacjadrovým Qualcomm AI Enginom, ktorý poskytuje až 2-násobné vylepšenia pre AI aplikácie priamo v zariadení v porovnaní s predočlou platformou Snapdragon 660. Procesory budú zložené úplne z novej architektúry 700 Series, ktorá zahŕňa – Hexagon Vector Processor, Adreno Visual Processing subsystem a Kryo CPU – spoločne spolupracujú na bezproblémovom zachytávaní a zdieľaní videí, naučia reč a dokážu počúvať a z Vášho zariadenia vytvoria stroj, ktorý vydrží spracovávať Vaše požiadavky po celý deň iba na jedno nabitie bez toho, aby ste počas dňa museli meniť nastavenia systému alebo meniť aplikácie.
  • Kamera: Rada procesorov Snapdragon 700 odhalí neobmedzenú silu služby Qualcomm Spectra ISP a prinesie Vám lásku a vášeň k zachyteniu Vašich životných skúseností v priebehu všetkých dní a večerov, či už v slow-mo alebo pomocou AI. Na budúcich zariadeniach očakávajte fotoaparáty s funkciami, ktoré doteraz ponúkajú iba tie najšpičkovejšie smartfóny na trhu.
  • Výkon a batéria: Rada procesorov Snapdragon 700 bude debutovať s novými architektúrami v rámci mobilnej platformy vrátane subsystému Qualcomm Spectra ISP, Kryo CPU a Adreno Visual Processing, ktoré spoločne ponúkajú až 30% zlepšenie energetickej účinnosti, lepší výkon a výdrž batérie v mnohých v porovnaniach s mobilnou platformou Snapdragon 660. Výrobky radu 700 budú tiež využívať technológiu Qualcomm Quick Charge 4+, ktorá je navrhnutá tak, aby dosiahla až 50% nabitie iba za 15 minút.
  • Konektivita: Rada procesorov Snapdragon 700 bude vybavená pokročilým balíkom bezdrôtových technológií s ultra rýchlymi funkciami siete LTE, nosičmi Wi-Fi a vylepšeným rozhraním Bluetooth 5.
TIP  Huawei môže vytrieť kocúra konkurencií. Chce predstaviť smartfón s flexibilným displejom už tento rok! Podarí sa mu to?

Prvé zariadenia s novou radou procesorov Snapdragon 700 by sa mali na trhu objaviť už v prvej polovici roku 2018. Čo hovoríte na schopnosti novej rady procesorov od Qualcommu? Môžu sa používatelia podľa Vás tešiť na špičkový výkon smartfónov za naozaj rozumnú cenu?

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Seeking Alpha)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.