Qualcomm predstavil 3 nové procesory Snapdragon. Prichádzajú so 40% navýšením výkonu a do smartfónov sa dostanú už o mesiac | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Qualcomm predstavil 3 nové procesory Snapdragon. Prichádzajú so 40% navýšením výkonu a do smartfónov sa dostanú už o mesiac

TECH

Qualcomm predstavil 3 nové procesory Snapdragon. Prichádzajú so 40% navýšením výkonu a do smartfónov sa dostanú už o mesiac

Spoločnosť Qualcomm len pred niekoľkými hodinami predstavila 3 nové prírastky do rodiny procesorov Snapdragon 600 a 400. Nové procesory s označením Snapdragon 632, 439 a 429 prichádzajú s oveľa vyšším výkonom, s lepšou výdržou batérie, efektívnejšími dizajnom, lepšou grafickou a širšími možnosťami pre umelú inteligenciu.

Snapdragon 632 – najlepšia voľba pre vyššiu strednú triedu

Nový Snapdragon 632 prináša niektoré z najvyhľadávanejších mobilných zážitkov, vrátane hrania hier, zachytávanie 4K videa, umelú inteligenciu a rýchleho LTE pripojenia – to všetko za prijateľnú cenu. Vďaka pokročilej výrobnej technológii FinFET a kombinácii  procesoru Kryo 250 a grafického čipu Adreno 506, ponúka Snapdragon 632 až o 40% vyšší výkon. Fanúšikovia fotoaparátov môžu využívať jeden z 24-megapixlových fotoaparátov alebo dvojicu kamier s rozlíšením až 13 MP, zatiaľ čo rozlíšenie displeja sa môže zvýšiť až na hodnotu FHD +. Pre rýchle celulárne rýchlosti obsahuje modul Snapdragon 632 aj modem X9 LTE, ktorý podporuje technológie LTE Advanced.

Snapdragon 439 a 429 – výborné špecifikácie za naozaj málo peňazí

Nové mobilné platformy Snapdragon 439 a 429 boli vytvorené s cieľom pomôcť získať obľúbené mobilné zážitky pre spotrebiteľov citlivých na cenu na masovom trhu. Obe platformy sú vybavené funkciami umelých inteligencií, ktoré zvyšujú zážitok z fotoaparátu, hlasu a zabezpečenia. Vďaka novej výrobnej technológii FinFET je výkon procesorov oproti predošlej generácií o čosi vyšší a ich energetická účinnosť sa zvýšila až o 25%. Oba procesory disponujú modemom X6 LTE pre rýchle sťahovanie, plynulé video streamy a bezproblémové prehliadanie webových stránok. Snapdragon 439 je vybavený 8-jadrami a grafickým čipom Adreno 505, vďaka čomu ponúka rýchlejší grafický rendering až o 20%. Podporuje až 21 MP fotoaparát, dvojicu 8+8 MP fotaparátov a v neposlednom rade rozlíšenie displeja až FHD +. Slabší Snapdragon 429 prichádza s o čosi menej výkonným grafickým čipom Adreno 504, ktorý ale aj tak zrýchlil grafický rendering až o 50% oproti predošlej generácií. Tento model podporuje 16 MP fotoaparát, dvojicu 8+8 MP fotoaprátov a HD+ displej.

TIP  Skladací smartfón od Samsungu príde už budúci rok a bude limitovaným zariadením. Poznáme aj jeho približnú cenu!

Ako uviedla samotná spoločnosti Qualcomm, prvé smartfóny s novými procesormi by sa mali na trh dostať už v druhej polovici tohto roku.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (mspoweruser.com)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.