Qualcomm nepriamo potvrdzuje existenciu Surface Phone telefónu. Hľadá inžinierov, ktorí budú pracovať na operačnom systéme Andromeda OS | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Qualcomm nepriamo potvrdzuje existenciu Surface Phone telefónu. Hľadá inžinierov, ktorí budú pracovať na operačnom systéme Andromeda OS

surface phone koncept

ŠPEKULÁCIE

Qualcomm nepriamo potvrdzuje existenciu Surface Phone telefónu. Hľadá inžinierov, ktorí budú pracovať na operačnom systéme Andromeda OS

Začiatkom tohto mesiaca sme sa mohli prvýkrát dozvedieť o procesore Qualcomm Snapdragon 1000, ktorý by sme mali nájsť v tých najvýkonnejších zariadeniach. Len pre zaujímavosť, tento čip by mal ponúknuť 12 W TDP čo je až dvojnásobná hodnota oproti aktuálnemu vlajkovému modelu Snapdragon 850. Zároveň Snapdragon 1000 sa pomaly, ale isto blíži k výkonnom stolných procesorov, napríklad procesoru  Intel Core i5 8850U, ktorý ponúka 15 W TPD. Inými slovami tento procesor by sme mohli nájsť nie len v smartfónoch, ale aj v notebookoch.

Vráťme sa však k hlavnej téme, ktorou je v tomto prípade Surface Phone od Microsoftu. Najnovšom inzeráte na sociálnej sieti LinkedIn pod účtom aQualcomm sa objavila pracovná ponuka, v ktorej spoločnosť hľadá inžinierov, ktorí sa budú zaoberať vývojom procesora Snapdragon 1000 pre desktopy, Andromedu a Hololens.

Zdroj: Winfuture.de

Qualcomm povedal viac ako chcel

Na prvý pohľad nie až tak významná informácia, ale keď si ju rozmeníme na drobné tak to znamená, že spoločnosť Qualcomm vyzýva do priameho súboja Intel v rámci desktopov/notebookov a zároveň môžeme očakávať, že tento silný mobilný procesor nájdeme aj v produktoch spoločnosti Microsoft. Konkrétne v zariadeniach poháňaných operačným systémom Andromeda, ktorý by mal byť novou verziou Windowsu pre mobilné zariadenia (nie len pre smartfóny). Inými slovami možno predpokladať, že procesor by mal byť súčasťou Surface Phone telefónu, resp. obdobného zariadenia.

TIP  Panos Panay v interview opäť mieša karty. Ako to je teda s Andromedou / Surface Phone?

Zdroj: Winfuture.de, úvodný obrázok: behance.net

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.