Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie

facebook

TECH

Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie

Spoločnosť Facebook nám ešte v roku 2016 predstavila na konferencii F8 pripravovanú technológiu s názvom Terregraph. Jedná sa o bezdrôtový prenosový systém s frekvenciou 60GHz, ktorý by vo veľkých mestách slúžil na prenos vysokorýchlostného internetu. Táto technológia má využívať už dnes dostupné komponenty a cloud na spracovávanie údajov, vďaka čomu sa pohybujú výrobné náklady na minime. Facebook ale len pred niekoľkými hodinami oznámil, že sa na tomto projekte bude spolupodieľať aj spoločnosť Qualcomm. Spoločnými silami chcú priniesť do miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie už v druhej polovici roku 2019.

Rýchly internet pomôže vytvoriť nové príležitosti a posilní komunity

Súčasťou partnerstva medzi týmito dvomi spoločnosťami, bude vytvorenie multi-node bezdrôtového prenosového systému, ktorý bude založený na 60GHz technológii od Qualcommu. Konkrétnejšie, bude to kombinovaná technológia Terragraph od Facebooku s čipsetami QEC6438 a QCA6428 od spoločnosti Qualcomm.

“Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Qualcomm Technologies, aby sme pokročili v zavádzaní technológií pre 802.11 a 802.11g 60GHz a vybudovali sme robustný ekosystém interoperabilných riešení založených na platforme Terragraph,” povedal Yael Maguire, viceprezident pre pripojenie Facebook. “Cieľom Terragraphu je umožniť ľuďom žijúcim v mestských oblastiach prístup k vysokokvalitnému pripojeniu, ktoré môže pomôcť vytvoriť nové príležitosti a posilniť komunity.”

Projekt a samotná technológia vyzerá naozaj nádejne a sľubne, no praktického využitia a jej reálnych výsledkov sa dočkáme najskôr budúci rok. Spoločnosti sa ešte nevyjadrili, v akej oblasti budú danú technológiu testovať ako prvú, no zrejme bude implementovaná v niektorom z miest v USA.

TIP  Pozrite sa bližšie na dopravný tunel od Elona Muska, ktorý by mohol zmeniť budúcnosť mestskej hromadnej dopravy

Zdroj: Qualcomm, úvodný obrázok: Pexels.com

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.