Prvý skutočne bezrámčekový smartfón Vivo Nex s vysúvacou selfie kamerou sa dostal do predaja. Vieme čo stojí | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prvý skutočne bezrámčekový smartfón Vivo Nex s vysúvacou selfie kamerou sa dostal do predaja. Vieme čo stojí

Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Zariadenia

Prvý skutočne bezrámčekový smartfón Vivo Nex s vysúvacou selfie kamerou sa dostal do predaja. Vieme čo stojí

„Vojna“ bezrámčekových zariadení je v plnom prúde. Tento trend odštartovala spoločnosť Xiaomi, ktorá ako prvá predstavila smartfón (Xiaomi Mi Mix). Nie tak dávno hodenú rukavicu zodvihla spoločnosť Vivo, ktorá posunula „bezrámčekové“ zariadenia na novú úroveň s predstavením smartfónu Nex.

Vivo Nex je najočkovanejší modelom tohto leta

Vivo Nex je prvým skutočne bezrámčekovým zariadením, ktoré prišlo s unikátnym riešením prednej kamery, ktorá sa vysúva z teľa zariadenia. Disponuje rozlíšením 8MPx. Okrem toho smartfón ponúka aj unikátne riešenie odomykania a to prostredníctvom vstavaného skenera odtlačkov prsta priamo v displeji.

Smartfón hoci bol predstavený len nedávno tak sa v týchto dňoch dostal do oficiálneho predaja, dostupný je dokonca aj pre slovenský ako aj český región a to prostredníctvom renomovaného obchodu GearBest.com, kde sa jeho cena aktuálne pohybuje na úrovni okolo 620€ s doručením cez typ dopravy EU Express kde kupujúci neplatí CLO a ani DPH (s kupónom „IT$MPNEX“ môžete dokonca ušetriť ešte niekoľko €).

Vivo Apex hlavna kamera

Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Telefón odhliadnuc od unikátneho vyhotovenia ponúka aj špecifikácie najvýkonnejších vlajkových lodí. Veľkosť AMOLED displeja zariadenia je 6,59“ a ponúka rozlíšenie 2316 x 1080 bodov. Netreba však zabúdať, že hrany okolo displeja boli orezané na minimum čo dopomohlo k tomu, aby smartfón aj pri tak veľkej obrazovka zostal relatívne kompaktným zariadením. V útrobách zariadenia nechýba najnovší procesor z kuchyne spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 845 s 8-jadrami a pracovnou frekvenciou až do 2,8GHz, ktorému k dokonalému výkonu dopomáha 8GB RAM128GB úložného priestoru. Hlavná kamera zariadenia je v tomto prípade duálna a ponúka rozlíšenie 12MP a 8MP.

TIP  Zo smartfónov sa stáva nebezpečná zbraň. Za volantom ich používame čoraz častejšie

Telefón sa samozrejme chváli tými najnovšími technológiami (napr. Bluetooth vo verzii 5.0, USB Type – C konektor, Rozpoznávanie tváre, …) ako aj gigantickou batériou o kapacite 4000mAh.

Vivo Apex nájdeš v ponuke e-shopu GearBest.com

Zdroj: vlastný

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zariadenia

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.