Prvý pohľad: Nový král strednej triedy? Lumia 735. Pýtajte sa | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prvý pohľad: Nový král strednej triedy? Lumia 735. Pýtajte sa

Recenzie

Prvý pohľad: Nový král strednej triedy? Lumia 735. Pýtajte sa

V redakcii momentálne máme jednu z horúcich noviniek Lumiu 735, ktorá sa na našom trhu predáva necelý mesiac.

 Na úvod musím povedať, že Nokia nesklamala, ale ani neprekvapila.

Konštrukcia telefónu je spracovaná na veľmi vysokej úrovni. Nič nevŕzga, všetko sedí na svojom mieste ako má. Vo vrchnej časti telefónu nájdeme jack pre 3,5mm konektor (pre sluchátka), na pravej hrane nájdeme ovládanie hlasitosti a tlačítko zablokovania telefónu. V spodnej časti najdete konektor pre nabíjanie.

 Samotný displej telefónu patrí určite medzi tie kvalitnejšie v strednej triede. Ponúka veľký 4,7‘‘ displej s HD rozlíšením, ktoré dnes je už takmer štandardom každého výrobcu v tejto cenovej kategórii. Medzi klady displeja patria skvelé pozorovacie uhly, ako aj citlivosť displeja, na ktorú nemôžem povedať jedno krivé slovo. Viditeľnosť je dobrá aj v exteriéri, kedy oceníte senzor, ktorý slúži na automatickú úpravu jasu podľa okolitého svetla. Displej je pokrytý tvrdeným sklom Gorilla Glass tretej generácie.

 O chod systému sa stará 4-jadrový procesor Snapdragon 400, ktorý nájdete napríklad aj v minuloročnej vlajkovej lodi od HTC 8X, a Nokie Lumie 920. Sekunduje mu 1 GB RAM pamäte a grafický chip Adreno. Zatiaľ som sa nestretol s aplikáciou alebo hrou, ktorá by telefón „zapotila“.

 Fotoaparát robí celkom slušne snímky, ktoré sa dajú kvalitovo porovnať s HTC 8X (ukážky fotiek pridáme v priebehu pár dní), pričom v niektorých prípadoch som sa stretol aj s kvalitnejšími zábermi. Avšak je tu jedno veľké ALE, ktoré Nokii vyčítam. Chýba tu hardvérové tlačítko spúšte fotoaparátu, ktoré mne osobne ako aktívnemu používateľovi fotoaparátu chýba.

TIP  Huawei P20 Lite je brutálne zaujímavý smartfón s inšpiráciou iPhonu X a skvelou výbavou | RECENZIA

Ďalším nedostatkom telefónu je malá vnútorná pamäť. Telefón nativne ponúka len 8 GB, z ktorých systém zabere takmer tretinu, teda veľké množstvo priestoru pre hudbu, náročnejšie hry a podobne Vám neostane. Riešením je pamäťová karta.

CAM00358

Telefón Vám predstavíme čoskoro bližšie, kde Vám ukážeme čo nájdete v škatuli telefónu, povieme si niečo o konektivite, prednom fotoaparáte, … Ak Vás niečo zaujíma, kludne sa opýtajte.

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

16 komentárov

Mohlo by ťa tiež zaujímať Recenzie

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.