Prvé benchmarkové výsledky Windowsu 10 na ARM procesoroch sú alarmujúce | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prvé benchmarkové výsledky Windowsu 10 na ARM procesoroch sú alarmujúce

Novinky

Prvé benchmarkové výsledky Windowsu 10 na ARM procesoroch sú alarmujúce

Prvé benchmarkové výsledky Windowsu 10 na ARM procesoroch sú alarmujúce

Windows 10 na ARM procesoroch by mal byť malou revolúciou na poli s prenosnými zariadeniami. Niekoľko týždňov dozadu dokonca unikli prvé informácie o tom, že čoskoro sa dočkáme viacerých týchto zariadení, v rátane 12“ notebooku od HP, ktorý sa len omylom dostal na web.

Zdroj: MSP

Výkon Windowsu 10 na ARM procesoroch zatiaľ nevyzerá ružovo

Ako ste mohli vidieť vyššie tak jedným z hlavných ťahúňov bude cena. Ďalšie body tomuto typu zariadení majú nahrávať sľuby ako Microsoftu tak aj spoločnosť Qualcomm týkajúce sa oveľa dlhšej výdrže batérie. Dnes sa do obehu dostali prvé výkonnostné porovnania, kde výsledky skutočne nejak moc neohúria, veď posúďte sami (Qualcomm CSL).

Zdroj: MSP

Ako ste mohli vidieť vyššie tak výsledky skutočne nie sú nič moc. Dokonca keď zoberieme do úvahy, že niektoré Android zariadenia bežiace na procesore Snapdragon 835 dosahujú už pri jednom jadre výsledok okolo 2200 bodov a pri viacjadrových porovnaniach sa hýbu cez 7000 bodov, tak Microsoft a Qualcomm majú čo doháňať.

Hoci stále tu môže byť viacero vysvetlení týchto výsledkov ako je napríklad slabá optimalizácia alebo že benchmarkové testy neberú do úvahy ARM emulátor, ktorý môže mať za následok oveľa rýchlejší chod aplikácií. Avšak aj napriek tomu by tieto výsledky mali byť pre obe spoločnosti varovným signálom.

Zdroj: MSP

TIP  Microsoft má v pláne predstaviť smartfóny s Androidom. Napovedajú tomu najnovšie špekulácie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.