Najčítanejší Windows 10 portál

Projekt bežiaceho Androidu na Lumii je už použiteľný na denné používanie

Zdroj: vlastný

LineageOS 13.0, je nová ROMka, ktorá sa objavila na XDA-Developers fóre a pochváliť sa môže relatívne funkčným, ale hlavne použiteľným operačným systémom Android na vybraných Windows Phone zariadeniach.

Konkrétne, táto ROM ja najvhodnejšia pre zariadenia Lumia 520 a Lumia 720, ktoré patria medzi jedny z najrozšírenejších smartfónov s operačným systém Windows.

Viacero používateľov túto ROM už odskúšalo, avšak stále sú tam niektoré obmedzenia. Medzi poslednými, s ktorými sme sa mohli stretnúť patria napríklad WiFi konektivita, Cellular konektivita, Bluetooth a ďalšie, pričom v tej aktuálnej WiFi už funguje ako aj Bluetooth. Vývojári ďalej hlásia, že pracujú aj na odstránení nefunkčnosti Cellular konektivity. Nižšie si môžete pozrieť zoznam známych chýb.

  • Akcelerometer nefunguje.
  • Nefunguje zvuk prostredníctvom slúchadiel.
  • Len oficiálne digitalizéry sú podporované.
  • Nefunguje kamera.
  • Niektorým ľudom nefunguje SD karta.

Ak by ste chceli vyskúšať Android na vašom Windows smartfóne tak návod ako na to nájdete tu.

Zdroj: YT

 

TIP  OnePlus 6 oficiálne: OLED displej, 8 GB RAM, Snapdragon 845 a podpora Androidu 9
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.