Project Neon potvrdený. Oficiálny názov je Fluent Desing System a prinesie redizajn Windowsu 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Project Neon potvrdený. Oficiálny názov je Fluent Desing System a prinesie redizajn Windowsu 10

Novinky

Project Neon potvrdený. Oficiálny názov je Fluent Desing System a prinesie redizajn Windowsu 10

O projecte Neon sa toho popísalo dosť ako aj bolo ukázaných viacero výsledkov tohto projektu, avšak doteraz nebol oficiálne potvrdený. Počas Buildu 2017 Microsoft existenciu tohto projektu oficiálne potvrdil ako aj oznámil jeho oficiálne meno – „Fluent Design System“.

Fluent Design System prinesie pre koncových používateľov hlavne viacero dizajnových zmien založených na rozhraní Metro, ktoré spoločnosť zaviedla príchodom Windows 8. Tešiť sa teda môžeme na radu nových grafických prvkov či efektov.

Zavedenie nového dizajnového rozhrania by malo zjednotiť pracovné prostredie aplikácií v „jedno“. Výsledkom by malo byť teda na konci dňa intuitívne rozhranie aplikácií naprieč celého systému.

Microsoft ďalej uvádza, že dizajn rozhrania sa môže mierne líšiť v závislosti od typu zariadenia, ktoré budete používať, tam možno hľadať aj zárodky názvu „Fluent Design System“. Prvé zmeny by sa mali prirodzene týkať natívnych aplikácií Microsoftu, a neskrôr by mali byť pomaly rozširované aj na ďalšie.

Zdroj: Youtube, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Luxusný Asus ZENFONE 5, na ktorý viacerí z nás čakali sa konečne dostáva na trh. Dostupný je za veľmi lákavú cenu, ktorá môže presvedčiť mnohých

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.