Microsoft pozastavuje project Astoria, transformáciu aplikácií z konkurenčných systémom na platformu Windows | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft pozastavuje project Astoria, transformáciu aplikácií z konkurenčných systémom na platformu Windows

Novinky

Microsoft pozastavuje project Astoria, transformáciu aplikácií z konkurenčných systémom na platformu Windows

Microsoft pozastavuje project Astoria, transformáciu aplikácií z konkurenčných systémom na platformu Windows. Oficiálne stanovisko spoločnosti si môžete prečítať nižšie.

“Zaviazali sme sa poskytnúť vývojárom viacero možností ako priniesť ich aplikácie na Windows platformu, spolu s prevedením webových a iOS, aplikácií a čoskoro aj Win32. Project Astoria nie je ešte pripravený, ale ďalšie nástroje ponúkajú veľa možností pre developerov. Napríklad, iOS „most“, ktorý ponúka písanie univerzálnych Windows aplikácií cez UWP APIs, ktorý kombinuje UWP a iOS pojmy ako sú XAML a UIKit. Vývojári teda môžu písať aplikácie bežiace na všetkých Windows 10 zariadeniach a tak získať výhodu. Sme vďační za spätnú väzbu od vývojárskej komunity a tešíme sa na ich podporu pri vývoji aplikácií pre Windows 10.”

Pre tých, ktorí project Astoria nepoznajú, tak sa jedná o nástroj pre vývojárov, ktorý mal umožňovať transformáciu aplikácií z konkurenčných operačných systémom na Windows platformu.

Ak by vás zaujímalo viacej podrobnosti o projekte Astoria, tak vám odporúčame prečítať si sériu článkov, ktoré sme na túto tému napísali dávnejšie (odkaz).

Zdroj: Windowscentral.com

TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.