Programátor priniesol Windows 95 na iPhone X. Pozrite si video | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Programátor priniesol Windows 95 na iPhone X. Pozrite si video

Apple

Programátor priniesol Windows 95 na iPhone X. Pozrite si video

Programátor priniesol Windows 95 na iPhone X. Pozrite si video

Ešte v septembri tohto roka spoločnosť Apple priniesla na trh nový smartfóm, ktorý určite netreba nikom špeciálne predstavovať – iPhone X.

Smartfón ako inak prišiel s operačným systémom iOS, ale ten sa zdalo jednému šikovnému programátorovi „nudným“, a preto sa rozhodol ho nahradiť starým dobrým operačným systémom Windows 95. Celý systém ako môžete vidieť nižšie na videu podporuje aj dotykové ovládanie čím otvára ďalšie desiatky dverí ako je možné využívať smartfón. Mimochodom, ten istý programátor priniesol ešte v roku 2014 Windows 98 na iPhone X. V každom prípade, prostredníctvom Windowsu na smartfóne je v podstate využívať telefón ako PC. Teda púšťať napríklad klasické desktopové hry či aplikácie ako Word, Power Point a ďalšie. Vývojárovi sa tiež podarilo ukázať, že takto nainštalovaný OS na iPhone X je použiteľný aj v spojitosti s klávesnicou. Defakto vytvoril tak malý prenosný počítač, ktorý schováte do vrecka.

Vývojár prinesol Windows 95 na iPhone X

Julesovi sa podarilo pustiť Windows 95 na iPhone X telefóne vďaka PowerDOS emulácii. Mimochodom, zaujímavé na tom je, že hoci sa jedná o viac ako 20 ročný operačný systém, tak aj napriek tomu beží relatívne plynule a bez väčších chýb aj na dnešných zariadeniach.

Zdroj: Youtube

TIP  Obľúbený titul Just Cause 3 je práve na Steame len za 5 €. Zľava končí už o pár hodín!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.