Helio P60 je nový procesor od MediaTeku, ktorý prináša čerstvý vietor v kategórii mid-range smartfónov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Helio P60 je nový procesor od MediaTeku, ktorý prináša čerstvý vietor v kategórii mid-range smartfónov

Novinky

Helio P60 je nový procesor od MediaTeku, ktorý prináša čerstvý vietor v kategórii mid-range smartfónov

Helio P60 je nový procesor od MediaTeku, ktorý prináša čerstvý vietor v kategórii mid-range smartfónov

Keď príde na debatu týkajúcu sa čispetov tak mnoho prémiových výrobcov sa obracia na vlastné riešenia. Napríklad Apple s procesormi A-Series, Samsung s procesormi Exynos alebo telefóny Huawei, u ktorých zas nájdeme procesory Kirin. Posledným kúskom medzi high-procesormi bol prírastok od spoločnosti Qualcomm, ktorá predstavila Snapdragon 845. Najnovšie aj spoločnosť MediaTek predstavila procesor, ktorý bude patriť medzi tie najvýkonnejšie riešenia v kategórii mid range – Helio P60.

Helio P60 je nový procesor od MetiaTeku, ktorý prináša čerstvé osvieženie v kategórii mid-range smartfónoch

Helio P60 je procesor s ôsmymi jadrami (4x ARM Cortex-A73 a 4x ARM Cortex-A53) postavených na technológii 12NM FinFET (druh tranzistorov), ktoré pracujú na frekvencii 2.0GHz.  Procesor zároveň využíva takzvanú big.LITTLE konfiguráciu čo znamená, že pri náročnejších úlohách sú využívané A73 procesory a procesory A53 spia. Výsledkom je vyššia výdrž batérie.

Vylepšeniami prešlo aj GPU. V tomto prípade Helio P60 disponuje čispetom Mali-G72 MP3, ktorý pracuje na frekvencii 800MHz. Vylepšeniami prebehla aj podpora kamery. Čipset podporuje totiž duálny fotoaparát do 20MP + 16MP alebo single kameru s rozlíšením 32MP. 16MP šošovka bude schopná natáčať videá až do 90fps za sekundu v 4K kvalite. Nechýba ani podpora AI procesov. Napríklad smartfón bude schopný hĺbkového učenia rozoznávania tváre, objektov, správania sa používateľov a podobne.

Nižšie vám prinášame kompletný prehľad špecifikácií procesora Helio P60

 • CPU: Octa-core s 4 ARM Cortex-A73 pracovnou frekvenciou do  do 2.0 GHz a 4  ARM Cortex-A53 s pracovnou frekvenciou do 2.0GHz
 • GPU: Arm Mali-G72 MP3 at 800MHz
 • Pamäť RAM: do 8GB, dual-channel LPDDR4x @ 1800 MHz
 • Úložný priestor: eMMC 5.1 / UFS 2.1
 • Kamera: do 16+20MP alebo 32MP
 • Displej: do Full HD+ 20:9
 • Konektivita: 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2 and FM radio
 • Sieť: Cat-7 (DL) / Cat-13 (UL); Dual 4G VoLTE; TAS 2.0; Global IMS
 • Multi-GNSS: GPS/GLONASS/Beidou or GPS/GLONASS/Galileo co-receive
 • MediaTek CorePilot 4.0: Energy Aware Scheduling, thermal management and UX monitoring
 • Výrobný proces: TSMC 12nm
TIP  5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile

Zdroj: MediaTek

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.