Problém s nedostatkom rozšírení pre Microsoft Edge, prečo je tomu tak | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Problém s nedostatkom rozšírení pre Microsoft Edge, prečo je tomu tak

Novinky

Problém s nedostatkom rozšírení pre Microsoft Edge, prečo je tomu tak

Problém s nedostatkom rozšírení pre Microsoft Edge, prečo je tomu tak

Už je to viac ako rok, odkedy Microsoft spravil “veľký” krok dopredu a umožnil pridávanie rozšírení do natívneho Windows 10 prehliadača – Microsoft Edge. To je celkom dlhá doba, nie? Tak prečo ich je stále tak málo Microsoft!?

Zdroj: vlastný

Dnešným dňom sa v obchode Microsoft Store nachádza len 70 rozšírení pre tento prehliadač a veľkú časť z nich tvorí skupina základných rozšírení ako AdBlock, uBlock alebo Lastpass. Pri ostatných prehliadačoch sa ale nehovorí o desiatkach, stovkách ale až o tisíckach rozšírení. Nízky počet rozšírení je v prvom rade spôsobený tým, že Microsoft nepovoľuje pridávanie rozšírení pre Edge do obchodu Microsoft Store bez toho, aby ich technici z Microsoftu manuálne schválili. Tým pádom môžeme povedať, že teraz dostupné rozšírenia boli všetky ručne vyberané a Microsoft za týmto komplikovaným spôsobom vidí veľký cieľ. Zachovať vysokú kvalitu a bezpečnosť rozšírení a tým pádom aj samotného prehliadača Microsoft Edge. V jednom z posledných blogov tohto softvérového giganta, sa objavila ďalšia zaujímavá novinka. Ďalším aspektom je ževraj snaha o vytvorenie premysleného ekosystému prehliadača Edge, čo v praxi znamená, že žiadny treťostranový developer nedokáže vytvoriť a publikovať rozšírenie bez povolenia Microsoftu, tak ako sa už spomínalo vyššie. “Premyslené” až do detailov Microsoft…

Dlhšiu dobu sa hovorilo o záujme samotných developerov. Tí však majú podľa najnovších informácií stále záujem o pridávanie a vytváranie nových rozšírení. Ďalším problémom by sa mohla zdať zlá podpora API. Tých sa do prehliadača ale v poslednej dobe dostalo naozaj dosť a v budúcnosti by sa v prehliadači mali ocitnúť úplne všetky typy, tak ako v konkurenčných prehliadačoch. Edge ešte nepodporuje notifikačné API a API povolenia, no ani tie nevytvárajú developerom veľké prekážky, takže všetko nakoniec padá na plecia Microsoftu.

TIP  Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!

Na záver musíme so smútkom len skonštatovať, že Microsoft týmto premysleným systémom možno chráni Edge a vytvára akési “dokonalé” prostredie, no používatelia z toho takmer nijako nebenefitujú. Dúfajme že sa Microsoft časom uvedomí, dá developerom viacej priestoru a Microsoft Edge v najbližších mesiacoch zažije potencionálny nárast. (zrejme nereálna predstava)

Zdroj: mspoweruser.com

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.