Pripravuje sa Microsoft na znovuzrodenie smartfónov s Windowsom? Všetko tomu nasvedčuje | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Pripravuje sa Microsoft na znovuzrodenie smartfónov s Windowsom? Všetko tomu nasvedčuje

Novinky

Pripravuje sa Microsoft na znovuzrodenie smartfónov s Windowsom? Všetko tomu nasvedčuje

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Platí to však aj v prípade ak prídete s iným technologickým prístupom? Všetko nasvedčuje tomu, že Microsoft minimálne uvažuje ak nie plánuje vstúpiť opäť do sveta mobilných smartfónov. Tentokrát však už nie s Windows 10 Mobile, ale klasickým Windowsom. Tu je niekoľko dôvodov prečo sa to domnievame.

Univerzálna platforma ako budúcnosť smerovania?

Napíš raz a používaj na telefóne, počítači či tablete. Tak toto je jeden zo základných princípov, ktorý sa začal zavádzať spolu s príchodom Windows 10 Mobile. Nuž, mobilnému Windowsu viac menej odzvonilo, ale čo sa týka desktopovej verzie tak tá sa rozkvitá aj naďalej. Jedným z kľúčových prvkov, ktoré rozhodnú o úspechu je to či sa Microsoftu podarí túto univerzálnu platformu aj naďalej rozvíjať. Pri pohľade na rozrastajúcu sa ponuku obchodu Microsoft Store však môžeme hovoriť, že sa jej to darí, avšak primárne pre  Windows 10 zariadenia, resp. pre Xbox.

Windows Core OS alebo projekt Andromeda OS

Andromeda OS je kódovým označením pre Windows Core OS, ktorý má byť založený na dvoch hlavných „vrstvách“. Systém takzvaného „Used mode“ a „Kernel mode“, ktorý je v tomto prípade pre nás zaujímavejší. Vysvetlíme aj prečo. Kernel mode bude totiž zodpovedný za prepojenie hardwaru a operačného systému, vrátanie používateľského rozhrania. Druhým a nie menej významným bodom je podpora aplikácií. Vyššie sme spomínali, že Microsoftu sa relatívne darí plniť obchod novými titulmi, avšak prevažne pre Windows 10 zariadenia. Windows Core OS by mal podporovať Win32 aplikácie. Ak sa mu ho podarí dokončiť do funkčného stavu tak bude na pol ceste za úspechom.

Rozhranie Windows Core OS

CShell. Slovíčko, ktoré ste už pravdepodobne počuli viackrát. Jedná sa súčasť operačného systému Windows Core OS, ktoré má oveľa dôležitejší význam ako by sme na prvý pohľad mohlo zdať. Jedná sa totiž o funkciu, ktorá má prispôsobovať rozhranie systému v závislosti od rozlíšenia displeja. Inými slovami aj aplikácie, ktoré dnes nie sú univerzálne tak sa jedným šmahom ruky nimi stanú.

TIP  Ako zapnúť Game DVR vo Windows 10 a nahrávať video z hrania hier bez použitia Game Baru | NÁVOD

Nespočetné množstvo patentov. Dočkáme sa Surface Phone telefónu?

Niečo sa musí diať. Posledné mesiace sa výrazne zvýšila frekvencia patentov na rôzne typy zariadení. Môžeme byť svedkami zariadení s dvomi displejmi, „mini notebookami“ ktoré je možné premeniť v smartfón či vo viacerých patentových žiadostiach sa spomína operačný systém Andromeda OS. Inými slovami, Microsoft určite nespí na vavrínoch a niečo plánuje. Je však otázne čo presne a kedy. Na druhej strane je možno dobré, že Microsoft drží „bobríka mlčanlivosti“. Veď vieme čo sa udialo po nátlaku fanúšikov na uvoľnenie Windows 10 Mobile. Vypustili nedoladený operačný systém, ktorý potopil postupne celú a hlavne prosperujúcu platformu.

Zdroj: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.