Prioritné bezpečnostné aktualizácie pre Windows 10 ohrozujú používateľov Windows 7 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prioritné bezpečnostné aktualizácie pre Windows 10 ohrozujú používateľov Windows 7

Novinky

Prioritné bezpečnostné aktualizácie pre Windows 10 ohrozujú používateľov Windows 7

Prioritné bezpečnostné aktualizácie pre Windows 10 ohrozujú používateľov Windows 7

Microsoft svojou politikou prioritných bezpečnostných aktualizácií pre Windows 10 vystavuje viacerých používateľov starších verzií Windowsu, hlavne však tých využívajúcich Windows 7 do nadmerného rizika. Dôvodom je to, že hoci Windows 10 v prípade nejakej hrozby dostane aktualizáciu v podstate bez odkladu narozdiel od starších verzií OS, kde Microsoft častokrát s aktualizáciou príde až po „funuse“. Tvrdí to jeden zo vyskúmníkov projektu „Project Zero“ zo spoločnosti Google, Jurczyka Mateusza, ktorý už viackrát našiel niekoľko slabých miest v operačnom systéme.

Jurczyka to vysvetľuje tým, že hoci Microsoft reaguje relatívne promptne na bezpečnostné chyby vo Windows 10, tak pri starších verziách to tak nie je.  Totiž, obe verzie operačného systému obsahujú podobný kód, a tým, že Windows 7 býva aktualizovaný s výrazným oneskorením tak dáva potenciálnym hackerom oveľa viac času na analýzu kódu obsiahnutého v aktualizáciách pre Windows 10. Tieto znalosti následne môžu využiť pri obchádzaní záplat pre staršie verzie Windowsu. Inými slovami, keď Microsoft vydá bezpečnostnú aktualizáciu pre Windows 7, tak už v tom čase je častokrát „prekonaná“.

Najhoršie na tom však je, že podľa aktuálnych dát Windows 7 používateľov je stále enormné množstvo, ktoré sa pohybuje stále nad úrovňou 40%.

Akú verziu operačného systému vo svojom PC máte vy?

Zdroj: ZDnet

TIP  Surface Phone bude schopný hovorov. Nebude sa jednať teda len o „bežný“ rozkladací smartfón/tablet

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.