Prinesie Microsoft 3D skenovanie a rozšírenú realitu aj na iné mobilné platformy? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prinesie Microsoft 3D skenovanie a rozšírenú realitu aj na iné mobilné platformy?

ANDROID

Prinesie Microsoft 3D skenovanie a rozšírenú realitu aj na iné mobilné platformy?

Prinesie Microsoft 3D skenovanie a rozšírenú realitu aj na iné mobilné platformy?

Zatiaľ čo Microsoft pracuje na už viackrát spomínanom Surface Phone, spoločnosť zároveň zrejme testuje a vytvára nové aplikácie a funkcie pre konkurenčné platformy. Podľa najnovších informácií redmondský gigant hľadá hlavného SW technického manažéra, ktorý by mal mať na starosti vývoj 3D skenovania a rozšírenej reality na mobilných zariadeniach. Samozrejme, nový vývoj sa môže týkať iba operačného systému Windows 10 Mobile alebo pripravovaného Windows Core, no je viac pravdepodobné, že vývoj sa bude týkať hlavne konkurenčných platforiem, takže iOS a Android.

Pracovná náplň nového manažéra

“Ako hlavný SW technický manažér budete viesť viacero vývojárskych tímov, ktoré sa budú zameriavať na počítačové videnie, vývoj aplikácií a skúsenosti používateľov. Budete úzko spolupracovať s talentovaným medziodborovým vedeným tímov a spoločne máte vyvíjať produkt, ktorý má zdvihnúť latku toho, čo dokážeme z najnovších technológií vyťažiť. Budete mať na starosti implementáciu a údržbu nových funkcií a budete zodpovedný za dodávky nových kvalitných produktov na čas. Vaším poslaním bude nastavenie technickej a programovej orientácie a poskytovanie dôkladného technického poradenstva a spätnej väzby.”

Microsoftu sa celkovo vývoj Windows 10 Mixed Reality podaril, no implementovanie tejto funkcie na konkurenčné platformy, by dávalo oveľa väčší zmysel. Aplikácia View 3D je pre mobilnú ale aj desktopovú verziu operačného systému Windows 10 dostupná už dlhšiu dobu, no v spoločnosti si zrejme konečne uvedomili, že pokiaľ chcú rozšírenú realitu priniesť medzi všetkých ľudí, musia hranice vývoja niekam naozaj posunúť. V budúcom roku budeme tým pádom možno svedkami toho, že sa na platformách iOS a Android ocitnú nové aplikácie z dielne Microsoftu, napríklad ako View 3D alebo Windows Mixed Reality. Informácie o tom, či sa táto pozícia týka naozaj vývoja rozšírenej reality pre konkurenčné platformy, neboli potvrdené, no podľa popisu práce to tak určite vyzerá. Prijali by ste aplikácie pre 3D skenovanie aj na Androide alebo iOS? Dajte nám vedieť do komentárov.

TIP  Nenávidený prehliadač Microsoft Edge si stiahlo už 5 miliónov ľudí aj do svojho Android smartfónu. Tu je dôvod!

Zdroj: windowslatest.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.