Prihlásovaniu sa do Skype cez Facebook účet čoskoro odzvoní. Microsoft sa to chystá zatrhnúť | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prihlásovaniu sa do Skype cez Facebook účet čoskoro odzvoní. Microsoft sa to chystá zatrhnúť

Novinky

Prihlásovaniu sa do Skype cez Facebook účet čoskoro odzvoní. Microsoft sa to chystá zatrhnúť

Microsoft potvrdil šíriace sa správy o možnosti zrušenia prihlásenia sa do rozhrania aplikácie Skype prostredníctvom Facebook účtu. Dôjde k tomu tak v januári budúceho roka, teda zhruba o mesiac a niekoľko dní.

Funkcia je momentálne dostupná pre staršie verzie aplikácie Skype, čo sa týka tých novších ako pre iOS, Windows či Android tak tam Microsoft vyžaduje prihlásenie prostredníctvom Microsoft účtu.

Spoločnosť tento krok vysvetľuje tým, že „zjednodušuje“ prihlasovanie do Skype, čím ho dáva na rovnakú úroveň ako Office Online, Outlook, OneNote či populárnu aplikáciu OneDrive.

Spoločnosť Microsoft ďalej uviedla, že takto uľahčuje migráciu z Facebook účtu na Microsoft účet, pričom pokyny nájdete na stránke podpory (viď zdroj nižšie).

Zatiaľ čo táto funkcia viac menej používateľov novších verzií nijak výrazne neovplyvní tak tí, ktorí majú staršie zariadenia  sa môžu cítiť troška frustrovaní tým, že sú nútení založiť si zriedka využívanú Microsoft účet.

Zdroj: MS (Skype)

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.