Connect with us

Odteraz sa môžete do svojho Microsoft účtu prihlásiť bez hesla!

Android

Odteraz sa môžete do svojho Microsoft účtu prihlásiť bez hesla!

Microsoft si s najnovšou funkciou pre aplikácie Microsoft Authenticator na iOS a Android berie na mušku heslá. Prichádzajúc teraz na všetky Microsoft účty, prihlásenie cez telefón vám umožní schváliť prihlásenie zo svojho telefónu jediným kliknutím.

Po aktivácii sa pri pokuse o prihlásenie k vášmu Microsoft účtu okamžite zobrazí notifikácia na vašom telefóne. Odtiaľ môžete kliknúť na “Schváliť” alebo “Odmietnuť” pre povolenie alebo odmietnutie prihlásenia. V podstate to eliminuje nutnosť fyzicky zadávať heslo pri pokuse o prihlásenie.

Ako to nastaviť?

  • Ak už používate Microsoft Authenticator vo svojom osobnom účte, kliknite na rozbaľovacie tlačidlo na dlaždici vášho účtu a vyberte možnosť Povoliť telefónne prihlásenie.
  • Ak pridávate nový účet na Android telefóne, budete automaticky vyzvaní, aby ste si to nastavili.
  • Ak pridávate nový účet na iPhone, budete to mať automaticky nastavené v predvolenom nastavení.

V konečnom dôsledku by to malo byť jednoduchšie než obvyklé dvojfázové overenie. Napriek tomu, že nepotrebujete heslo, prihlásenie stále vyžaduje ešte druhý, fyzický prvok, ktorý je uzamknutý buď cez PIN alebo odtlačok prsta. Táto funkcia platí len pre aplikácie Microsoft Authenticator na Android a iOS, ktoré sú dostupné na Google Play a App Store.

Zdroj: mspoweruser.com, vlastný (obrázok)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Android

To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.