Priemerný Slovák prenesie 158 MB. Ste ním aj vy? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Priemerný Slovák prenesie 158 MB. Ste ním aj vy?

Novinky

Priemerný Slovák prenesie 158 MB. Ste ním aj vy?

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb prostredníctvom svojho hovorcu Romana Vavra informoval o zaujímavých štatistikách, ktoré sa týkajú mobilného internetu. Ako už z názvu článku môžete vyčítať priemerný Slovák stiahne mesačne prostredníctvom mobilného internetu (3G a vyššie) 158 MB. Celkovo „online“ počas  druhého pol roka minulého roka bolo podľa štatistík 3.33 milióna užívateľov, z čoho 462 tisíc využívalo na pripojenie sa do internetu iné zariadenia ako mobilný telefón. Ďalej úrad informoval, že prostredníctvom mobilných dát sa prenieslo 6 679 TB, z čoho 58 % majú na svedomí práve mobilné telefóny (42% bolo prenesených cez iné zariadenia). Treba však dodať, že operátori, ktorí poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií dáta, pravdepodobne nerozlišujú prenos dát cez mobilný telefón a využívanie mobilných dát cez  hotspot telefónu, teda do konečného výsledku sa premietli aj dáta, ktoré sú prenesené cez telefón z iných zariadení.

Za mobilný internet sa považujú dáta prenesené cez 3G, 3G HSPA a HSPA+ alebo 4G.  Informoval o tom informačný portál DSL.sk.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.