Prichádza k nám éra 4D hier? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prichádza k nám éra 4D hier?

TECH

Prichádza k nám éra 4D hier?

Éra 4D hier je k nám bližšie ako kedykoľvek predtým. Spoločnosť Unity, ktorá je jedným z najznámejších vývojárskych štúdií vo svete Windows-u pracuje na 4D hrách, avšak tentokrát sa nebude jedna o mobilné hry, ale o koncept, ktorý nám umožní hru zažiť „na živo“. Ide o podobný koncept, ako je známy produkt od spoločnosti Microsoft „Hololens“, ale tentokrát by sme sa podľa slov vývojárov mohli dočkať výraznejšieho  rozšírenia imaginárnej reality, ktorá nám ju umožní vidieť ako „reálny“ svet.

Ako na videu nižšie môžete vidieť jedná sa o koncept, v ktorom sa hráči hier nachádzajú v  miestnostiach, ktoré sa dajú flexibilne upravovať podľa požiadavkou samotných hráčov. Všetky tieto zmeny však neprebiehajú reálne, ale len prostredníctvom  špeciálnych okuliarov, ktoré dokážu upravovať jeho vizuál. Avšak vývojári úpravov prostredia „neskončili“, ale naopak. K dispozícii totiž sú rôzne doplnky ako meče, pištole či iné doplnky, ktoré dávajú tejto rozšírenej reality ďalší rozmer.

Čo na to hovoríte, skúsili by ste to?

Zdroj: TheVoid.com

TIP  Logitech predstavil novú bezdrôtovú myš G305. Určená je pre náročných hráčov, no zaujme svojou nízkou cenovkou

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.