Najčítanejší Windows 10 portál

Pri návšteve pornostránok vás Microsoft Edge automaticky prepne do režimu “inkognito” a vymaže históriu. Objavil sa nový patent

Zdroj: vlastný

Microsoft si dal prednedávnom patentovať ďalšiu zaujímavú technológiu. Tentokrát sa nejedná o patent spojený s hardvérom, ale naopak, ide o softvérový patent, ktorého využitie zrejme uvidíme už čoskoro. Najnovší patent je prichádza s názvom “AUTOMATION OF BROWSING MODE SWITCHING”, alebo automatizácia prepínania medzi režimami prehľadávania. Nová technológia by mohla byť v budúcnosti využitá v prehliadači Microsoft Edge, ktorý by automaticky rozpoznával stránky s nevhodným obsahom a po prehliadaní by prehliadač sám vymazal históriu alebo by sa po otvorení takýchto stránok,  automaticky prepol do súkromného režimu.

“Niektoré stránky obsahujú nevhodný obsah, ktorý sa často spája s identitou samotného používateľa alebo priamo so zariadením. Samozrejme, používatelia si v prípade nevhodného obsahu neželajú jeho uloženie alebo spojenie s ich osobou/zariadením. Práve kvôli tomu mnoho internetových prehliadačov ponúka akýsi súkromný režim, ktorý používateľom umožňuje prehliadanie takýchto stránok a pritom sa prehliadač pokúša minimalizovať množstvo zozbieraných dát o používateľovi. Väčšina súkromných režimov v prehliadači musí byť zapnutá automaticky ešte predtým, ako ju daný používateľ navštívi. V tomto koncepte sa nachádza práve vyriešenie tejto problematiky pomocou automatického prepínania medzi režimami prehľadávania, vďaka ktorým by sa používateľ nemusel starať o ručné prepínanie medzi režimami prehliadania.”

Zdroj: Patentscope

Nad touto technológiou visí aj zopár otázok. V prípade prehliadania stránok pre dospelých, by Microsoft musel vopred zozbierať dáta o týchto stránkach, ktorý by bol uložený priamo vo Vašom počítači alebo na cloude, keďže bez týchto informácií by prehliadač zrejme nedokázal identifikovať podobnú stránku. Microsoft v patente taktiež spomína využitie tejto technológie aj na stránkach sociálnych médií alebo na zdravotníckych stránkach, keďže podľa neho sa taktiež jedná o citlivé informácie.

TIP  Satya Nadella tvrdí, že roboty a umelá inteligencia nikdy nenahradia ľudí na pracovných pozíciách

Reálne využitie zostáva otázne

Implementovanie tejto technológie nebolo Microsoft potvrdené, no zrejme bude v budúcnosti súčasťou prehliadača Edge, vďaka čomu by si prehliadač Edge mohol polepšiť aspoň o pár percent naviac, keďže momentálne výrazne zaostáva za konkurentmi.

Zdroj: Patentscope

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.