Pri ďalšej aktualizácii operačného systému Windows 10 nestrávite hodiny. Bežnému počítaču postačí iba 30 minút | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Pri ďalšej aktualizácii operačného systému Windows 10 nestrávite hodiny. Bežnému počítaču postačí iba 30 minút

Novinky

Pri ďalšej aktualizácii operačného systému Windows 10 nestrávite hodiny. Bežnému počítaču postačí iba 30 minút

Pri ďalšej aktualizácii operačného systému Windows 10 nestrávite hodiny. Bežnému počítaču postačí iba 30 minút

Spoločnosť Microsoft sa už od vydania operačného systému Windows 10 trápila s príliš dlhým časom aktualizovania. Časovo náročné aktualizácie samozrejme neprichádzajú tak často, no vo veľa prípadoch sú vyžiadané nie v najvhodnejší moment a používatelia následne musia pri počítači presedieť celé hodiny. Pri prvých aktualizáciách sa časová náročnosť pohybovala od 1 do 2 hodín, no časom sa toto číslo posunulo k lepšiemu.

Aktualizácie už nepotrvajú viac ako 30 minút

Dlhý čas aktualizovania bol spôsobený najmä zbytočne dlhou offline fázov. Tím Microsoftu preto túto offline fázu aktívne skrátil a mnohé úkony presunul do online fázy. Veľké množstvo úkonov sa preto vykoná ešte pred alebo po samotnej aktualizácii. Efektívne skrátenie offline fázy príde s ďalšou veľkou aktualizáciou operačného systému Windows 10, informovala o tom vedúca Windows Insider programu, Dona Sarkar. Nová aktualizácia sa bude inštalovať iba 30 minút, čo je oproti predošlým hodnotám naozaj veľký úspech.

O tomto skrátenom aktualizovacom čase ďalej informoval aj Joseph Conway, programový riaditeľ vo Windows Fundamentals tíme.

“Aby sme to dosiahli, museli sme presunúť časť vykonaných prác z offline fázy do online fázy. Kvôli týmto zmenám sme dokázali úspešne skrátiť aktualizovací čas na 51 minút v prípade Fall Creators Update. Už vtedy sa jednalo o skok o 38 percent. Tento fakt nás ale neuspokojil a naďalej sme pokračovali v tvrdej práci. Výsledkom tejto práce je aktualizovací čas, ktorý sa nám v prípade Spring Creators Update podarilo skrátiť na 30 minút. Tým pádom môžeme hovoriť o znížení až o 63 percent oproti aktualizácií Creators Update, “ píše Joseph Conway vo svojom blogu.

TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Väčšina úkonov bude prebiehať v online fáze. Výkon by nemali nijako ovplyvňovať

V poste od samotného Microsoftu sa píše, že online fáza aktualizovania bude kvôli týmto krokom logicky o čosi dlhšia. Podľa uvedených informácií by mali byť tieto úkony vykonávané na nízkej priorite a používatelia by na bežných počítačoch nemali pocítiť žiadne zmeny. Na záver pripomenieme, že Microsoft spomína priemerné aktualizovacie časy a je pochopiteľné, že v prípade počítačov s SSD úložiskom trvalo aktualizovanie systému o čosi kratšie, ako uvádza Microsoft.

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.