Prekvapenie! Prieskum Microsoftu a Qualcommu zistil, že používatelia chcú dlhú výdrž batérie na ich notebookoch | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prekvapenie! Prieskum Microsoftu a Qualcommu zistil, že používatelia chcú dlhú výdrž batérie na ich notebookoch

Always conected PC

TECH

Prekvapenie! Prieskum Microsoftu a Qualcommu zistil, že používatelia chcú dlhú výdrž batérie na ich notebookoch

Always Connected PC“ je pojem, s ktorým sa môžeme stretnúť už nejaký ten piatok. Jedná sa o projekt spoločnosti Microsoft a Qualcomm, ktoré sa snažia vytvoriť „Vždy pripojené zariadenia“. Pod týmto pojmom sa myslia zariadenia s extrémne dlhou výdržou  batérie a podporou LTE konektivity.

Najnovšie podľa spoločnosti Microsoft a Qualcomm hlavným faktorom pri výbere nového zariadenia je výdrž batérie. Podľa prieskumu, na ktorý sa obe spoločnosti odvolávajú, tak až 83% používateľov chce zariadenia s 20 a viac hodinovou výdržou. Druhým najvýznamnejším faktorom je LTE konektivita, ktorú vyžaduje 60% používateľov.

Always Connected PC sú zariadenia, ktoré sa snažia vyhovieť obom týmto požiadavkám. Hoci spolupráca oboch spoločností trvá už viac ako rok tak dnes na trhu je veľmi málo zariadení, ktoré sa približujú k týmto parametrom. Aktuálne nájdeme len pár zariadení, ktoré sú poháňané Windowsom 10 a procesorom Qualcomm Snapdragon 835. Napríklad zariadenia Lenovo Miix 630, HP Envy x2 a ďalšie. Bohužiaľ však v našich končinách sú tieto zariadenia vo väčšine prípadoch nedostupné a ak ich náhodou nejaký obchod ponúka tak cenovo sú dostupné len pre horných 10%.

Ak uvažujete o podobnom zariadení tak si radšej počkajte na zariadenia s procesorom Snapdragon 850

Napriek tomu, že tieto zariadenia sú aktuálne cenovo dostupné len pre malú skupinu používateľov tak v prípade, že rozmýšľate nad kúpou, tak vám určite odporúčame sa neuponáhľať a radšej počkať. Dôvodom je, že na evente Computex 2018 bol predstavený nový procesor Snapdragon 850, ktorého pracovná frekvencia je takmer 3GHz čo predstavuje oproti procesoru Snapdragon 835 výkonnostný nárast o takmer 30%. Zároveň spoločnosť Qualcomm tvrdí, že procesor prešiel výraznou optimalizáciou pre operačný systém Windows. Zároveň procesor Qualcomm Snapdragon 850 by mal ponúknuť aj vyššiu výdrž batérie.

TIP  Zariadenie budúcnosti? Pozrite sa na robota, ktorý sa pilne stará o rastlinu na svojej hlave

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.