Prehliadač Mozilla Firefox 58 je už teraz dostupný na stiahnutie. Nová aktualizácia prináša veľké množstvo noviniek | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prehliadač Mozilla Firefox 58 je už teraz dostupný na stiahnutie. Nová aktualizácia prináša veľké množstvo noviniek

Novinky

Prehliadač Mozilla Firefox 58 je už teraz dostupný na stiahnutie. Nová aktualizácia prináša veľké množstvo noviniek

Spoločnosť Mozilla len pred niekoľkými týždňami oficiálne prezradila príchod novej veľkej aktualizácie internetového prehliadača Firefox. Verzia prehliadača Firefox 58 mala byť dostupná už minulý týždeň, no vydanie aktualizácie sa o čosi odložilo a medzi bežných používateľov sa dostáva až dnes.

Nová verzia je voľne dostupná už teraz

Nová verzia prehliadača Firefox 58 je už v týchto momentoch voľne stiahnuteľná z oficiálnych stránok prehliadača a je dostupná pre operačné systémy Linux, macOS a Windows. Čo nová verzia prehliadača teda prináša a prečo sa oplatí sťahovať najnovšiu aktualizáciu?

Čo prináša nová aktualizácia?

Hlavným bodom aktualizácie je zabudovaná ochrana pred exploitmi Meltdown a Spectre, ktoré už zopár týždňov vyčíňajú v svete smartfón a počítačov. Nová verzia taktiež zaručuje v niektorých prípadoch až 15-krát vyššiu rýchlosť sťahovania súborov a načítavania webstránok. Aktualizácia taktiež prináša opravy chýb, ktoré na zariadeniach s Linuxom a Windowsom spôsobovali náhodné vypínania prehliadača. Spoločnosť taktiež používateľov novej verzie upozorňuje na to, že pre najrýchlejší prehliadač a plnú bezpečnosť pred exploitmi Meltdown a Spectre, si musia taktiež stiahnuť aj najnovšie dostupné aktualizácie pre Windows. Čo sa týka Linuxu, používatelia si musia stiahnuť najnovší microkódový firmvér od Intelu.

Používa niekto z vás najnovšiu verziu prehliadača Firefox? Ako ste s ním spokojní? Podeľte sa o vaše skúsenosti v komentároch.

Zdroj: Mozilla

TIP  Firefox dostáva aktualizáciu, ktorá prináša nové funkcionality, ktoré by ocenili aj používatelia iných internetových prehliadačov
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.