Prehliadač Chrome stále dominuje na trhu, Internet Explorer rýchlo klesá | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prehliadač Chrome stále dominuje na trhu, Internet Explorer rýchlo klesá

Novinky

Prehliadač Chrome stále dominuje na trhu, Internet Explorer rýchlo klesá

V posledných mesiacoch prehliadač Chrome zaznamenal celkom slušný prírastok nových používateľov. Menší prírastok používateľov zaznamenal aj Firefox alebo Microsoft Edge. Na druhej strane Internet Explorer prestáva používať stále väčší počet ľudí a jeho podiel na trhu veľmi rýchlo klesá.

Na základe údajov od spoločnosti NetMarketShare, prehliadač Chrome zaznamenal menší prírastok používateľov. Presnejšie za posledný mesiac zaznamenal nárast o 0.36% a pomaly atakuje hranicu 60%. Spoločnosť StatCounter zverejnila taktiež výsledky prieskumu, ktoré hovoria o 63.35% podieli prehliadača Chrome na trhu. To ale nemení fakt na tom že prehliadač Chrome stále dominuje trhu prehliadačov.

Zdroj: netmarketshare.com

Microsoft Edge zvyšuje svoj podiel na trhu veľmi pomaly. Posledný mesiac zaznamenal prírastok iba o 0.01% takže celkový podiel na trhu je zatiaľ na hranici 5.63%. Prehliadač Firefox taktiež posledný mesiac zvýšil svoj podiel na trhu a drží sa na hranici 12%. Internet Explorer podľa spoločnosti NetMarketShare zaznamenáva stále menší počet používateľov ale podľa ich výsledkov je stále na 2. mieste medzi prehliadačmi s podielom 17.55% na trhu prehliadačov. Na druhú stranu spoločnosť StatCounter zverejnila výsledky, ktoré hovoria o opaku. Podľa nich je na 2. mieste prehliadač Firefox a to dokonca až o 5% v porovnaní s Internet Explorerom. Menší nárast zaznamenali aj ostatné prehliadače ako napríklad Safari alebo Opera.

Zdroj: statcounter.com

Samozrejme je dôležité povedať že tieto výsledky nie sú úplne presné a nemusia úplne zodpovedať realite. Napriek tomu vyššie spomínané spoločnosti získavajú obrovské množstvá dát vďaka ktorým môžeme mať aspoň približnú predstavu, ako to vyzerá na trhu prehliadačov.

TIP  Samsung predstavil prvú 8GB DDR5 RAM určenú pre mobilné zariadenia

Zdroj: netmarketshare.com, vlastný

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.