Nokia predala za posledný kvartál viac smartfónov ako HTC, Sony či Google | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia predala za posledný kvartál viac smartfónov ako HTC, Sony či Google

Nokia

ANDROID

Nokia predala za posledný kvartál viac smartfónov ako HTC, Sony či Google

Vedenie spoločnosti HMD Global má určite dôvod na radosť. Podľa správy od spoločnosti Counterpoint, spoločnosť za posledný kvartál predala viac svojich smartfónov Nokia ako HTC, Sony, Google či Lenovo. Nokia smartfóny sú tak dňom čo dňom populárnejšie, čomu prispieva aj dobrý pomer ceny a výkonu.

Nokia smartfónom sa podarilo priam dokonalo oživiť značku hneď na viacerých trhoch. Veľmi dobré predaje boli pritom zaznamenané v Spojenom kráľovstve a za posledný štvrťrok aj v Rusku, kde sa Nokia umiestnila do TOP 5 najpredávanejších značiek na trhu. Spoločnosť Nokia (HMD Global) zaujala v štvrtom štvrťroku 2017 jeden percentný trhový podiel na trhu, čo je skvelá správa vzhľadom k len nedávnemu štartu.

Nokia predáva stále viac smartfónov

Spoločnosť HMD Global vstúpila do mobilného segmentu len minulý rok. Za tento čas už spoločnosť predstavila niekoľko smartfónov so systémom Android a dokonca sme sa dočkali aj oživenia legendárneho tlačidlového telefónu Nokia 3310, ktorý teraz obsahuje fotoaparát, Wi-Fi a dokonca aj podporu LTE. Rast predaja novodobých Nokia smartfónov môže spočívať aj v aktuálnej stratégii spoločnosti HMD Global, ktorá chce pre svoje modely prinášať pravidelné systémové aktualizácie.

Zdroj: gadgets.ndtv.com a twitter.com, úvodný obrázok (CNET)

TIP  Športový Xiaomi batoh môžeš momentálne získať za neuveriteľných 7,50 eur! Využi exkluzívny kupón čo najskôr

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.