Predaj kaziet vzrástol. Dokonca zaznamenal najlepší rok od 2012 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Predaj kaziet vzrástol. Dokonca zaznamenal najlepší rok od 2012

Novinky

Predaj kaziet vzrástol. Dokonca zaznamenal najlepší rok od 2012

Kazety. Niečo čo pre mnohých patrí už skôr do múzeí sa chytá druhého „dychu“. Teda aspoň podľa spoločnosti Nielsen Media Research, ktorá každý rok uverejňuje report „l Music Year-End Report for 2017“.

Informácie z tejto správy poukazujú na to, že používatelia sa stále viac a viac obracajú na streamovacie služby (napr. Spotify) a predaje jednotlivých fyzických médií klesajú. Teda nie aspoň všetkých. Správa totiž poukazuje na to, že predaj kaziet zaznamenal výrazný nárast. Dokonca taký, že rok 2017 bol najlepším od roku 2012.

Celkovo sa za minulý rok predalo 174 000 kusov kaziet. Oproti predošlému roku je to nárast o 35% kedy sa predalo „len“ okolo 129 000. Medzi najpredávanejších interpretov, ktorí sa dostali aj na kazety patrí napríklad Eminem, Nirvana či Kanye West. Najväčším trhákom bol však sountrack Guardians of Galaxy, ktorý v minulom roku bol číslo 1.

Spomínate si ešte aj na kazety aj vy či skôr je to pre vás len kus histórie, ktorý vaša generácia nezažila?

Zdroj: TheVerge, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  64GB pamäťová karta za menej ako 15€? Áno aj to sa dá! Využi tento exkluzívny kupón, ktorý sa tak často nevidí

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.