Prečo v prvej vlne je Windows 10 dostupný len pre vybrané zariadenia? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Prečo v prvej vlne je Windows 10 dostupný len pre vybrané zariadenia?

Novinky

Prečo v prvej vlne je Windows 10 dostupný len pre vybrané zariadenia?

Včera keď sme sa dozvedeli o uvoľnení Windows 10 pre mobilné telefóny boli sme z toho nadšení, avšak po oficiálnom vypustení niektorým z nás úsmev na tvári dlho nezostal. Z dôvodu, že Windows 10 Microsoft vypustil len pre vybrané modely (Lumia 630, 635, 636, 638, 730, 830). Zisťovali sme prečo aktualizáciu nedostali napríklad Lumia 930 či 1520.

Podľa vyjadrení Microsoftu „Väčšina telefónov z našej ponuky, ktorá je cenovo najdostupnejšia je možné upgradovať na Windows 10. Pre túto vývojársku verziu potrebujeme začať s menším počtom zariadení s cieľom izolovať problémy OS od hardvéru, aby sme mohli stabilizovať systém. Je to normálna súčasť vývojárskeho procesu (V prvých 4-6 mesiacoch vývoja, náš tím sa zameria len na konkrétne prístroje, následne ho rozšírime o ďalšie zariadenia.)“

Ďalej Gabriel Aul dodáva, že u starších zariadení sa jedná o nedostatočné veľké systémové oddiely (napr. Lumia 930 či 1520 hoci sú vlajkové lode, ale boli predstavené už dávnejšie). Z čoho plynie, že u novších modelov pravdepodobne, Microsoft  už poznal požiadavky na chod systému, a tak mohol jednotlivé veľkosti oddielov prispôsobiť. Ďalej dodáva, že Microsoft v súčasnosti pracuje na funkcii pod označením „partition stiching“, vďaka ktorej v budúcnosti bude možné u všetkých modeloch meniť jednotlivé veľkosti oddielov, čoho výsledkom bude dostupnosť Windows 10 pre všetky zariadenia.

Zdroj: Windowscentral.com

TIP  Ako funguje nový Screen Sketch (Printscreen) vo Windows 10? | VIDEO

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

4 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.