Prečo v prvej vlne je Windows 10 dostupný len pre vybrané zariadenia? | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Prečo v prvej vlne je Windows 10 dostupný len pre vybrané zariadenia?

Novinky

Prečo v prvej vlne je Windows 10 dostupný len pre vybrané zariadenia?

Včera keď sme sa dozvedeli o uvoľnení Windows 10 pre mobilné telefóny boli sme z toho nadšení, avšak po oficiálnom vypustení niektorým z nás úsmev na tvári dlho nezostal. Z dôvodu, že Windows 10 Microsoft vypustil len pre vybrané modely (Lumia 630, 635, 636, 638, 730, 830). Zisťovali sme prečo aktualizáciu nedostali napríklad Lumia 930 či 1520.

Podľa vyjadrení Microsoftu „Väčšina telefónov z našej ponuky, ktorá je cenovo najdostupnejšia je možné upgradovať na Windows 10. Pre túto vývojársku verziu potrebujeme začať s menším počtom zariadení s cieľom izolovať problémy OS od hardvéru, aby sme mohli stabilizovať systém. Je to normálna súčasť vývojárskeho procesu (V prvých 4-6 mesiacoch vývoja, náš tím sa zameria len na konkrétne prístroje, následne ho rozšírime o ďalšie zariadenia.)“

Ďalej Gabriel Aul dodáva, že u starších zariadení sa jedná o nedostatočné veľké systémové oddiely (napr. Lumia 930 či 1520 hoci sú vlajkové lode, ale boli predstavené už dávnejšie). Z čoho plynie, že u novších modelov pravdepodobne, Microsoft  už poznal požiadavky na chod systému, a tak mohol jednotlivé veľkosti oddielov prispôsobiť. Ďalej dodáva, že Microsoft v súčasnosti pracuje na funkcii pod označením „partition stiching“, vďaka ktorej v budúcnosti bude možné u všetkých modeloch meniť jednotlivé veľkosti oddielov, čoho výsledkom bude dostupnosť Windows 10 pre všetky zariadenia.

Zdroj: Windowscentral.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

4 komentáre
 • JozeF

  Neviete, ci W10 TP podporuje telefony s dual SIM?

 • baronpip

  535 som vcera kupil ….

 • vale46mk

  Hanba všetko ukazuju, ake bude super na 1520tke a ta to nakoniec nedostanem medzi prvými?

  • anonym

   Suhlasim, tiez tomu nechapem

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.