Pozrite si niekoľko záberov z rozhrania Windows 10 ARM na smartfóne Lumia 950XL | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Pozrite si niekoľko záberov z rozhrania Windows 10 ARM na smartfóne Lumia 950XL

Windows 10 ARM na smartfone

Windows 10

Pozrite si niekoľko záberov z rozhrania Windows 10 ARM na smartfóne Lumia 950XL

Posledné týždne či mesiace môžeme vo zvýšenej miere počuť o úspechoch viacerých vývojárov, ktorým sa podarilo priniesť Windows 10 ARM k životu na viacerých smartfónoch. Posledný takýto report sa týkal Lumie 950, kde sa topodarilo jednému z nadšencov (NTAuthority).

Takto vyzerá Windows 10 ARM na smartfóne

Najnovšie jeden z vývojárov, ktorý si hovorí Imbushuo uverejnil niekoľko screenshotov, ktoré ukazujú rozhranie systému. Obrázky z rozhrania si môžete pozrieť nižšie.

Zaujímavosťou je aj to, že sa vývojárovi podarilo spustiť internetový prehliadač Google Chrome.

Zdroj: Twitter (ADeltaX)

Vývojár však v závere dodáva, že aktuálne Windows 10 ARM na smartfóne nie je ešte plne použiteľný na každodenné používanie a to z dôvodu, ze Microsoft zatiaľ plne neoptimalizoval rozhranie aj pre menšie zariadenia.

Zatiaľ, čo Windows 10 ARM na smartfónoch Lumia je viac menej len experimentálny projekt viacerých nadšencov, zaujímavé bude sledovať portáciu OS na smartfóny ako sú HP Elite X3 či Alcatel Idol S4, ktoré výkonnostne patria medzi tie najsilnejšie stroje na trhu.

Zdroj: Twitter (ADeltaX)

TIP  Hra, ktorá odkazovala na Surface Phone (Andromeda OS) sa objavila v obchode. Je exkluzívne dostupná pre vybrané regióny

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.