Pozrite sa bližšie na dopravný tunel od Elona Muska, ktorý by mohol zmeniť budúcnosť mestskej hromadnej dopravy | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Pozrite sa bližšie na dopravný tunel od Elona Muska, ktorý by mohol zmeniť budúcnosť mestskej hromadnej dopravy

Elon Musk test prepravného tunelu

TECH

Pozrite sa bližšie na dopravný tunel od Elona Muska, ktorý by mohol zmeniť budúcnosť mestskej hromadnej dopravy

Elon Musk často označovaný ako novodobý Steve Jobs pracuje na viacerých zaujímavých projektoch. Jedným z nich sú aj dopravné tunely, ktoré by mohli zmeniť budúcnosť prepravy z jedného bodu do druhého.

Najnovšie sa na oficiálnom kanáli Youtube spoločnosti The Boring Company ako aj účte Twitteru objavilo niekoľko sekundové video, v rámci ktorého môžeme vidieť test prepravy automobilu Tesla z jedného miesta na druhé. Test konkrétne prebiehal v tuneli pod mestom Los Angeles. Hoci video nie je tak vzrušujúce ako bol štart rakety Falcon Heavy, ale aj napriek tomu nám umožňuje vidieť ako tento projekt napreduje dopredu.

Mimochodom, podľa posledných dostupných informácií projekt by mal slúžiť na prepravu špeciálnych kapsúl, v ktorých budú ľudia. Pre lepšiu predstavu si môžete predstaviť klasické metro, avšak štandard prepravy by mal byť posunutý na úplne inú úroveň. Mimochodom, Elon Musk v rovnaký deň ako ukázal svetu video vyššie tak oznámil, že rovnaký projekt bude realizovať aj v meste Chicago. Jeho predpoklad, že výstavbu týchto tunelov  v Chicagu spustia je v priebehu 3 až 4 mesiacov, keď získajú všetky potrebné povolenia. Zároveň odhadol, že realizácia projektu by mala trvať 18 až 24 mesiacov.

Zdroj: Twitter, Youtube

TIP  Spoločnosť Rolls-Royce predstavila svoj prvý lietajúci taxík. Do predaja sa dostane už v roku 2020

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.