Pozrite sa ako vyzerá pokročilá stabilizácia videa na nových smartfónoch Pixel od Google | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Pozrite sa ako vyzerá pokročilá stabilizácia videa na nových smartfónoch Pixel od Google

ANDROID

Pozrite sa ako vyzerá pokročilá stabilizácia videa na nových smartfónoch Pixel od Google

Pozrite sa ako vyzerá pokročilá stabilizácia videa na nových smartfónoch Pixel od Google

Pixel 2 a Pixel 2 XL sú najnovšie zariadenia z kuchyne spoločnosti Google, ktoré prišli na trh s viacerými vylepšeniami v porovnaní s predošlou generáciou. Jedným takýmto vylepšením je stabilizácia videa. Ako môžete vidieť na videu nižšie, tak prvá polovica obrazu je natáčaná bez stabilizácie a druhá s optickou elektronickou stabilizáciou za jazdy na motorke (v oboch prípadoch).

Stabilizácia videa na zariadeniach Google Pixel 2

Ako ste mohli vidieť, tak jednoznačne môžeme povedať že video využívajúce novú technológiu stabilizácie v telefónov Pixel 2 je úplne iná káva. Vďačí za to umelej inteligencii, ktorá získava dáta z gyroskopu a optickej stabilizácie. Výsledkom týchto zozbieraných dát je Lokahead motion filtering, inými slovami algoritmus, ktorý spracováva obraz.

Zdroj: Google blog

Výsledok tohto algoritmu teda je, že dokáže oveľa presnejšie predpovedať smer ako aj otrasy, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou prídu. Mimochodom, aj u nás v redakcii nájdeme zariadenie Google Pixel 2, ktoré momentálne recenzujeme. Prvé dojmy zo skúšania nájdete tu.

Zdroj: Google blog

TIP  Huawei môže vytrieť kocúra konkurencií. Chce predstaviť smartfón s flexibilným displejom už tento rok! Podarí sa mu to?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.