Pozor na zmluvné podmienky Wi-Fi hotspotov, aby ste neskončili pri umývaní záchodov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Pozor na zmluvné podmienky Wi-Fi hotspotov, aby ste neskončili pri umývaní záchodov

Novinky

Pozor na zmluvné podmienky Wi-Fi hotspotov, aby ste neskončili pri umývaní záchodov

Aj Vy patríte medzi ľudí, ktorí vždy súhlasia so zmluvnými podmienkami keď ide o pripojenie sa do Wifi hotspotov? Dávajte si pozor a prečítajte si ich. Zahraničný poskytovateľ Wifi hostpotov Purple nachytal zákazníkov, ktorí nevedomky súhlasili s kontroverznými zmluvnými podmienkami. Cez 22 tisíc ľudí súhlasilo s čistením odpadu z festivalov, odstraňovaním zvieracích výkalov alebo objímaním túlavých psov a mačiek.

Spoločnosť Purple do svojich zmluvných podmienok šikovne zakomponovala dodatok o vykonávaní verejnoprospešných prác. Takmer každý zákazník súhlasil s vykonaním až 1 000 hodín týchto prác. Pod verejnoprospešné práce spoločnosť zahrnula:

  • Objímanie túlavých psov a mačky
  • Zbieranie zvieracích exkrementov v miestnych parkoch
  • Čistenie kanalizácií
  • Vyčistenie prenosných záchodov na akciách a festivaloch
  • Odstraňovanie žuvačiek z chodníkov na uliciach
  • Namaľovanie ulít slimákom, pre spríjemnenie ich životov

Samozrejme, spoločnosť Purple po nikom nechce aby tieto aktivity vykonal. Hlavným dôvodom, prečo spoločnosť pristúpila na takýto krok, bolo upriamenie pozornosti na pofiderné zmluvné podmienky. Keďže 25. mája 2018 musia všetky krajiny Európskej únie zjednodušiť zmluvné podmienky, informujúce o využití ich osobných údajov. Spoločnosť bojuje zato, aby iné firmy nevyužívali nepozornosť používateľov a hlási sa ku prvej európskej spoločnosti, ktorá spĺňa všetky nové predpisy o ochrane osobných údajov.

Zdroj: purple.ai , úvodný obrázok (pixabay.com)

TIP  Xiaomi Max 2 smartfón s batériou 5300mAh a 6,4“ FULL HD displejom môžeš mať výrazne lacnejšie z EÚ skladu
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehlasujem, že ak mám menej ako 16 rokov, tak som požiadal svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.