Poznáme základné špecifikácie a ceny smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro pre európsky trh | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Poznáme základné špecifikácie a ceny smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro pre európsky trh

Novinky

Poznáme základné špecifikácie a ceny smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro pre európsky trh

Poznáme základné špecifikácie a ceny smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro pre európsky trh

Informácie o nových smartfónoch sa v posledných rokoch dostávajú na povrch ešte pred ich oficiálnym predstavením. Presne to je prípad dvojice nadchádzajúcich smartfónov Huawei P20 a Huawei P20 Pro. Obe vlajkové lode spoločnosti Huawei budú predstavené 27. marca, no už teraz poznáme ich základné špecifikácie ako aj cenu pre európsky trh.

Technické špecifikácie oboch smartfónov

Podľa najnovších informácií do Európy dorazia iba dve varianty týchto smartfónov. Menší, Huawei P20 bude vybavený 5,8 palcovým displejom, 4GB operačnou pamäťou RAM a 128GB interným úložiskom, zatiaľ čo väčší variant príde s 6,1 palcovým displejom a 6GB operačnou pamäťou RAM. Oba smartfóny by mali prísť so zatiaľ neznámym 8-jadrovým procesorom, no pravdepodobne sa bude jednať o procesor Snapdragon 845, ktorý nájdeme v takmer všetkých tohtoročných vlajkových Android smartfónoch. Smartfóny budú taktiež vybavené aj slotom pre microSD kartu a vynikajúcim fotoaparátom od spoločnosti Leica. Variant Huawei P20 Pro bude pochopiteľne vybavený o čosi lepším fotoaparátom s tromi šošovkami, zatiaľ čo klasická verzia príde “iba” s dvomi.

Cena pre európsky trh

Ceny týchto smartfónov sú, ako to už zvykom býva, o čosi vyššie ako v krajine za Atlantikom. Podľa uniknutých informácií by sa na európskom trhu mal smartfón Huawei P20 predávať za celkom znesiteľných 679 eur, zatiaľ čo za Huawei P20 Pro si budete musieť odložiť až 899 eur. Či sa týmito cenami budú orientovať aj slovenskí predajcovia zatiaľ nevieme, no dúfajme, že si pre fanúšikov smartfónov Huawei nepripravia nemilé prekvapenie.

TIP  Asus predstavil výkonný smartfón Asus Zenfone Ares s 8 GB RAM a podporou AR a VR

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (Evan Blass)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.