Poznáme termín oficiálnej aktualizácie Redstone pre Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Poznáme termín oficiálnej aktualizácie Redstone pre Windows 10

Novinky

Poznáme termín oficiálnej aktualizácie Redstone pre Windows 10

Dnes sa na konferencií Microsoft Build 2016 diali veľké veci. Jednou z nich bolo aj oznámenie termínu oficiálnej aktualizácie Redstone pre Windows 10, ktorá dostala označenie Anniversary. Ako už z označenia možno tušíte tak distribuovaná by mala byť k výročiu oficiálneho vypustenia Windows 10 do obehu, teda 29. júla 2016.

Dočkáme sa noviniek vo Windows Hello

Medzi významné novinky, ktoré by mala aktualizácia priniesť patrí viacero funkcionalít ako sú inovácie týkajúce sa zabezpečenia, funkcionality Windows Hello, ktorú by sme mohli po novom nájsť integrovanú  aj v internetovom prehliadači Microsoft Edge, ktorá nahradí klasické prihlasovanie cez login a heslo.

Ďalšou významnou novinkou je Windows Ink

Vďaka tejto funkcionalite je možné písať poznámky rovnako na Windows zariadeniach ako aj v zošite a samozrejmosťou je aj ich následne zdieľanie. Windows Ink bude integrovaná aj do aplikácií ako sú Mapy, Microsoft Edge a Office, a ďalšie.

Cortana získa viacero viacero nových funkcionalít

Cortanu už dnes je možné využívať s takmer 1000 aplikáciami, ale tam to nekončí. S príchodom Windows 10 Anniversary sa Cortana naučí omnoho viac. Napríklad podľa slov Microsoftu by sme sa mohli tešiť na to, že nám táto šikovná hlasová asistentka bude vedieť zariadiť transport alebo aj kúpiť obed. Ďalšími vítanými novinkami je aj možnosť uzamykania zariadenie či rýchleho prístupu z lock módu do normálneho režimu.

TIP  Developerovi sa podaril husársky kúsok. Na Lumiu 950XL priniesol možnosť prepnutia OS na Windows 10

Samozrejme, že vyššie uvedené novinky nie sú sumárom všetkého na čo sa môžeme tešiť, a ak by vás zaujímalo viacero podrobností tak viac sa dozviete na oficiálnom blogu Microsoftu.

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.