Poznáme prvé špecifiká novej vlajkovej lode Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Poznáme prvé špecifiká novej vlajkovej lode Microsoftu

Novinky

Poznáme prvé špecifiká novej vlajkovej lode Microsoftu

Microsoft včera oznámil, že pri oficiálnom predstavení Windows 10  ukáže svetu aj dva nové mobilné telefóny, ktoré by mali nahradiť súčasne vlajkové lode Nokiu Lumia 930 a Lumia 1520. Oba novo predstavené telefóny by mali prísť v dvoch veľkostiach, pričom tomu väčšiemu pripadne prívlastok XL.

Podľa dostupných správ prvý telefón, ktorý nahradí Lumiu 1520 bude Lumia 940 XL s veľkosťou displeja 5,7“ palca. Oba telefóny bude poháňať už známy procesor Snapdragon v najnovšej verzii (805 alebo 810), hlavný fotoaparát dostane šosovku ako inak od Carl Zeiss s 24 alebo 25 MPx rozlíšením, predný fotoaparát by mal dostať 5 MPx. Ďalšou novinkou by mali byť 3D gestá, ktorými bude možné ovládať telefón.

Lumia 940 (nepotvrdené)

Lumia 940 (nepotvrdené)

Medzi ďalšími informáciami, ktoré sa dostali do sveta, patria aj špecifiká pripravovanej Lumie 840, ktorá by mala nahradiť 830. Údajne bude mať veľkosť obrazovky okolo 5“ palcov a  fotoaparát s rozlíšením 13 – 15 MPx.

Informácie pochádzajú z portálu Nokiapoweruser.com, akonáhle sa dozvieme niečo viac budeme vás informovať.

TIP  Prvé odhady ceny skladateľného smartfónu od Samsungu hovoria, že to nebude lacný špás. Toľkoto by mal stáť!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

4 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.