Connect with us

Poznáme bližší dátum dostupnosti lacných okuliarov pre zmiešanú realitu na Windows platformu

Novinky

Poznáme bližší dátum dostupnosti lacných okuliarov pre zmiešanú realitu na Windows platformu

Zmiešaná realita, niekoho ohúri tak, že vymenia svoj PC či smartfón a druhých vôbec nenadchne a jedná sa len o zbytočné zariadenie, na ktoré padá prah.

Na CES spoločnosť Lenovo predstavila zariadenie, ktoré je primárne určené pre prvú vyššie spomínanú skupinu, inteligentné okuliare, ktoré vás zanesú do inej reality. Ich váha je niečo okolo 350g, disponujú dvomi OLED displejmi s rozlíšením 1440 x 1440 bodov a majú byť konkurenciou hlavne pre Oculus Rift alebo HTV Vive, pričom zákazníkov nebudú lákať len výbavou a kompatibilitou stvorenou pre Windows platformu, ale aj cenou, ktorá má byť pod úrovňou Oculus Rift okuliarov (499$), pričom sa v minulosti hovorili o cenovke v rozpätí 300 až 400$.

Rozšírená realita v podaní Lenova

Do dnes, sme v podstate nevedeli kedy tieto okuliare prídu na trh. To sa však všetko zmenilo vďaka rozhovoru Mike Abaryho, jedného jeho tvorcov, ktorý poskytol rozhovor pre server Twice.com. Podľa jeho slov by inteligentné okuliare mali zavítať na predajné pulty niekedy koncom leta, ešte pred začatím školského roka.

Aká cena by vás prinútila zadovážiť si tieto okuliare?

Zdroj: Twice.com, obrázok (Windows blog)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

To Top
Táto webová stránka používa cookies, jej používaním vyjadrujete automaticky súhlas (podmienky používania stránky).