Pôvodnej verzii Windowsu 10 odzvonilo. Microsoft jej ukončil podporu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Pôvodnej verzii Windowsu 10 odzvonilo. Microsoft jej ukončil podporu

Novinky

Pôvodnej verzii Windowsu 10 odzvonilo. Microsoft jej ukončil podporu

Microsoft ešte dva roky dozadu predstavil operačný systém Windows 10, a dnes spoločnosť ukončuje podporu pre tento operačný systém.

Na prvý pohľad veľmi katastrofická správa, ale jedná sa len o ukončenie podpory prvotnej verzii 1507, ktorej  dnes odzvonilo. Spoločnosť ďalej dodáva, že používateľom ponechá možnosť aktualizácie systému na novšiu verziu OS, čo je celkom logický krok.

„S Windows 10 sme predstavili nový model uvoľňovania aktualizácií niekoľkokrát do roka, vďaka čomu prinášame nové funkcie častejšie,  narozdieľ od minulosti kedy to bolo v 2-3 ročných cykloch. Dôležité je, že naši zákazníci majú k ním prístup po uvoľnení prostredníctvom inštalácie.“

Ak stále preto bežíte na pôvodnej verzii Windowsu je načase, aby ste to zvážili a prešli na novšiu verziu (November Update, Anniversary Update, Creators Update). Vyhnete sa tak možným problémom spojených napríklad so zabezpečením systému a či rizikám spojeným so  škodlivým malwarom.

V každom prípade Microsoft tento krok avizoval už v minulosti, kedy sa Windows 10 Build 1507 odstrihnúť k koncu marcu tohto roka, nakoniec sa tak však deje až teraz.

Zdroj: Microsoft Blog, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Mobilný prehliadač Microsoft Edge dostane zabudovaný prekladač. Žeby nová konkurencia pre Google Chrome

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.