Používatelia Gmailu môžu odteraz písať, mazať alebo archivovať emaily aj v Offline režime | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Používatelia Gmailu môžu odteraz písať, mazať alebo archivovať emaily aj v Offline režime

Návody

Používatelia Gmailu môžu odteraz písať, mazať alebo archivovať emaily aj v Offline režime

Počas nedávnej konferencie spoločnosti Google, nám bol predstavený nový dizajn služby Gmail, no nejedná sa o jedinú zmenu tohto najpoužívanejšieho emailového klienta. Jednou z noviniek je Offline režim, ktorý používateľom služby Gmail umožňuje pracovať bez internetového pripojenia a všetky vykonané zmeny uložiť až po pripojení k internetu. V praxi to znamená, že používatelia budú môcť písať, mazať a archivovať emaily aj bez pripojenia a služba ich po následnom pripojení na internet rozošle, uprace, alebo zahodí.

Zapnutie novej funkcie je rýchle a jednoduché

Nová funkcia sa momentálne po prvýkrát dostáva medzi používateľov, avšak nie je povolená v predvolenom nastavení. Ak si chcete nový offline režim vyskúšať, musíte si ju zapnúť manuálne. Stačí kliknúť na ikonu Nastavení v pravom hornom rohu a následne kliknúť na položku Nastavenia. Po otvorení nového okna otvorte záložku Offline a zakliknite možnosť Zapnúť offline poštu. Následne si stačí zvoliť jednu z dvoch možností zabezpečenia a kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny. Pokiaľ neviete nájsť nové nastavenia služby Offline, uistite sa, že používate nové rozhranie služby Gmail. Ďalším problémom môže byť aj zastaraný prehliadač Chrome, ktorý musí byť minimálne vo verzii 61 alebo novšej.

Zdroj: vlastný

Gmail momentálne využíva 3 z mnohých predstavených funkcií, ktoré sa do tejto populárnej služby dostanú až časom. Nič ale nemení fakt na tom, že sa momentálne jedná o jednu z najpoužívanejších a najprepracovanejších emailových služieb na celom svete.

TIP  Posielanie SMS správ cez počítač nebolo nikdy jednoduchšie. Takto môžete posielať a prijímať SMSky z vášho Android smartfónu cez PC

Zdroj: vlastný

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.