Používatelia budú môcť čoskoro nahliadnuť do zozbieraných diagnostických dát priamo v Nastaveniach Windowsu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Používatelia budú môcť čoskoro nahliadnuť do zozbieraných diagnostických dát priamo v Nastaveniach Windowsu

Novinky

Používatelia budú môcť čoskoro nahliadnuť do zozbieraných diagnostických dát priamo v Nastaveniach Windowsu

Každý dobre vie, že svetové technologické spoločnosti si o svojich používateľoch zozbierajú nespočetné množstvo dát. Robí to Google, Apple, Microsoft, výrobcovia smartfónov. Proste každý. Niekedy to však prekračuje určité hranice a občasne dostanú svetoví technologickí giganti výstražný prst, či už od najvyšších súdov v rôznych európskych krajinách alebo v USA. Microsoft už má na krku zopár pokút a časom si zjavne plánuje aspoň čiastočne očistiť svoje meno.

Microsoft umožní používateľom nahliadnuť do zozbieraných údajov

Operačný systém Windows 10 bol už viackrát kritizovaný za to, že o svojich používateľoch zbiera naozaj všetky informácie, no postupom času sa do systému dostali špeciálne nastavenia, vďaka ktorým si môžu používatelia zbieranie informácií (aspoň v niektorých oblastiach) zablokovať. Zozbieraných dát je ale aj napriek tomu naozaj veľa a Microsoft chce v budúcnosti používateľom poskytnúť náhľad na niektoré zo zozbieraných dát o používateľovi a ich zariadení.

Používatelia budú môcť vymazať všetky zozbierané diagnostické údaje

V buildoch 17063 a 17074 operačného systému Windows 10 boli redaktormi stránky ZDNet objavené nové ponuky v Nastaveniach systému. V týchto buildoch sa v oblasti Pripomienky a diagnostika nachádzajú dve nové tlačidlá – Diagnostic data viewer (Zobraziť diagnostické údaje) a Delete diagnostic data (Vymazať diagnostické údaje).

Zdroj: mspoweruser.com

Tieto nové funkcie by potencionálne mohli časom prilákať nových používateľov, ktorí stále uprednostňujú napríklad Windows 7, pretože o používateľoch nezbiera až také veľké množstvo informácií. Samozrejme, nejedná sa o nič prelomové a Microsoft nám ponúkne nahliadnuť do diagnostických údajov, ktoré má v pláne odoslať. Tak či tak to ale určite aspoň my považujeme za krok dopredu a v budúcnosti určite oceníme ďalšie podobné funkcie.

TIP  Microsoft odhalil plán vývoja Progresívnych webových aplikácií. Takéto funkcie by mali mať v budúcnosti!

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať



Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať



To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.