Používatelia budú môcť čoskoro nahliadnuť do zozbieraných diagnostických dát priamo v Nastaveniach Windowsu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Používatelia budú môcť čoskoro nahliadnuť do zozbieraných diagnostických dát priamo v Nastaveniach Windowsu

Novinky

Používatelia budú môcť čoskoro nahliadnuť do zozbieraných diagnostických dát priamo v Nastaveniach Windowsu

Každý dobre vie, že svetové technologické spoločnosti si o svojich používateľoch zozbierajú nespočetné množstvo dát. Robí to Google, Apple, Microsoft, výrobcovia smartfónov. Proste každý. Niekedy to však prekračuje určité hranice a občasne dostanú svetoví technologickí giganti výstražný prst, či už od najvyšších súdov v rôznych európskych krajinách alebo v USA. Microsoft už má na krku zopár pokút a časom si zjavne plánuje aspoň čiastočne očistiť svoje meno.

Microsoft umožní používateľom nahliadnuť do zozbieraných údajov

Operačný systém Windows 10 bol už viackrát kritizovaný za to, že o svojich používateľoch zbiera naozaj všetky informácie, no postupom času sa do systému dostali špeciálne nastavenia, vďaka ktorým si môžu používatelia zbieranie informácií (aspoň v niektorých oblastiach) zablokovať. Zozbieraných dát je ale aj napriek tomu naozaj veľa a Microsoft chce v budúcnosti používateľom poskytnúť náhľad na niektoré zo zozbieraných dát o používateľovi a ich zariadení.

Používatelia budú môcť vymazať všetky zozbierané diagnostické údaje

V buildoch 17063 a 17074 operačného systému Windows 10 boli redaktormi stránky ZDNet objavené nové ponuky v Nastaveniach systému. V týchto buildoch sa v oblasti Pripomienky a diagnostika nachádzajú dve nové tlačidlá – Diagnostic data viewer (Zobraziť diagnostické údaje) a Delete diagnostic data (Vymazať diagnostické údaje).

Zdroj: mspoweruser.com

Tieto nové funkcie by potencionálne mohli časom prilákať nových používateľov, ktorí stále uprednostňujú napríklad Windows 7, pretože o používateľoch nezbiera až také veľké množstvo informácií. Samozrejme, nejedná sa o nič prelomové a Microsoft nám ponúkne nahliadnuť do diagnostických údajov, ktoré má v pláne odoslať. Tak či tak to ale určite aspoň my považujeme za krok dopredu a v budúcnosti určite oceníme ďalšie podobné funkcie.

TIP  Nechceš aby tvoje správy v G-maile čítali tretie strany alebo aby o tebe zbierali informácie? Takto im to zatrhneš!

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.