Používate Windows Defender? V najnovšom teste ho vyhodnotili „len“ ako uspokojivý | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Používate Windows Defender? V najnovšom teste ho vyhodnotili „len“ ako uspokojivý

windows defender windows 10 creators update

Novinky

Používate Windows Defender? V najnovšom teste ho vyhodnotili „len“ ako uspokojivý

Keď Microsoft prvýkrát predstavil Windows Defender ako generálny antivírus vo Windows 8 tak mnohí v tom čase predpovedali koniec alterantívnym riešeniam ako je napríklad Kaspersky, Avast a ďalšie. Opak je však pravdou, existujú dodnes a v mnohých prípadoch dosahujú oveľa lepšie výsledky.

Nemecký magazín „PC Magazin“ porovnal Windows Defender spolu s ďalšími alternatívnymi antivírusovými programami ako sú Adaware Antivirus Free, Avast Free Antivirus, ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall, Panda Free Antivirus a ďalšie. Celkovo Windows Defender redaktori magazínu vyhodnotili ako uspokojivý. Avšak ako dodávajú viacero funkcionalít, ktoré nájdeme v alternatívnych programoch, najmä v tých platených absentuje. Napríklad niektoré programy ponúkajú ochranu počas prehliadania webových stránok ako je napríklad ochrana voči sledovaniu reklamnými sieťami alebo operátorov webových stránok. Iné zase ponúkajú virtuálne privátne VPN siete, blokovanie reklám, filter spamu či ochranu elektronickej komunikácie a ďalšie. Za zlý výsledok môže Microsoft poďakovať prevažne nízkej miere detekcií hrozieb.

V závere magazín dodáva, že ak sa nerozhodnete pre platenú verziu antivírusového programu tak by ste mali zvážiť minimálne jej bezplatné alternatívy.

My v rámci redakcie primárne používame Windows Defender vzhľadom na to, že predpokladáme nízku záťaž na hardware ako aj dobrú kompatibilitu s Windows 10. Ako ste na tom vy, používate nejaký iný alternatívny software?

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.