Používate starý dobrý Media Player? Microsoft vás možno čoskoro začne tlačiť do používania inej aplikácie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Používate starý dobrý Media Player? Microsoft vás možno čoskoro začne tlačiť do používania inej aplikácie

Novinky

Používate starý dobrý Media Player? Microsoft vás možno čoskoro začne tlačiť do používania inej aplikácie

Používate starý dobrý Media Player? Microsoft vás možno čoskoro začne tlačiť do používania inej aplikácie

Posledná verzia operačného systému Windows 10 je postavená na úplne iných základoch ako tomu bolo doposiaľ a to hlavne vďaka Windows 10 ako službe a univerzálnym aplikáciám, ktoré nájdeme v obchode Microsoft Store, ktorými pomaly, ale isto chce odstrániť staré a spoľahlivé aplikácie bežiace na x86 platforme a nahradiť ich novou a moderejnejšou UWP platformou. Jednou z takýchto aplikácií je aj Windows Media Player.

Najnovšie na známom portáli Reddit sa objavili správy o tom, že vybraným používateľom sa začala zobrazovať reklamná hláška propagujúca UWP aplikácie Filmy a TV pri zapnutí starého dobrého prehrávača Media Player. V rámci hlášky ako môžete vidieť nižšie Microsoft upozorňuje na hlavné výhody UWP aplikácie, ktorými sú podpora viacerých formátov, možnosť pozerania videa v mini okne počas práce so súbormi, lepšia výdrž batérie či podpora 360 stupňových videí.

Zdroj: Reddit

Ak sa obávate, že sa Microsoft chystá na trvalo odstaviť aplikáciu Media Player tak zatiaľ panikáriť nemusíte, žiadne takéto informácie aktuálne nie sú dostupné. Nuž, ale ťažko povedať čo prinesie čas. Nebolo by to predsa prvýkrát kedy sa Microsoft uchýlil k podobnému kroku.

Zdroj: Reddit, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Športový Xiaomi batoh môžeš momentálne získať za neuveriteľných 7,50 eur! Využi exkluzívny kupón čo najskôr

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.