POTVRDENÉ: Windows 10 „S“ bude len módom v ostatných verziách Windowsu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

POTVRDENÉ: Windows 10 „S“ bude len módom v ostatných verziách Windowsu

Novinky

POTVRDENÉ: Windows 10 „S“ bude len módom v ostatných verziách Windowsu

POTVRDENÉ: Windows 10 „S“ bude len módom v ostatných verziách Windowsu

Joe Belfiora viceprezident spoločnosti Microsoft potvrdil, že Windows 10 S bude len módom v rámci ostatných verzií Windowsu. Stať sa tak má v priebehu budúceho roka.

Aktuálne Windows 10 S je separátnym operačným systémom, ktorý však má viacero obmedzení. Tým najvýznamnejším je uzavretosť systému, ktorá sa prejavuje v zákaze inštalácie aplikácií a hier z mimo iného prostredia ako je Microsoft obchod.

Aktuálne Windows 10 S nájdeme na malom počte zariadení, napríklad na Surface Laptope, kde je ho však možné v určitom časovom horizonte bezplatne aktualizovať na vyššiu verziu a vo vybraných low-end zariadeniach určených primárne pre študentov.

Windows 10 S cieľovú skupinu nezaujal

Windows 10 S bol operačným systémom určeným hlavne pre vzdelávací a tretí sektor, dostupný je totiž zadarmo a poskytuje všetky nevyhnutné základné funkcionality. Aktuálne však ešte nie je známa informácia kedy sa tak presne stane. Joe Belfiora totiž oznámil len to, že sa Windows 10 S sa v priebehu budúceho roka stane módom v existujúcich verziách Windowsu.

Zdroj: Twitter

 

TIP  Mali ste problém s aktualizovaním Windowsu 10? Nová kumulatívna aktualizácia tento problém konečne odstraňuje

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.