Portál Živé.sk informoval, že Facebookom sa šíri trojský kôň | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Portál Živé.sk informoval, že Facebookom sa šíri trojský kôň

Novinky

Portál Živé.sk informoval, že Facebookom sa šíri trojský kôň

Bezpečnostný expert Mohammad Reza Faghani zverejnil prostredníctvom portálu Seclists.org informácie týkajúce sa trojského koňa, ktorý sa šíri sociálnou sieťou Facebook, informoval o tom portál Živé.sk Škodlivý kód sa pritom šíri prostredníctvom Facebook chatu, ktorý sa na prvý pohľad zdá ako neškodná správa od Vašich priateľov, v ktorom je odkaz na video so sexuálnym obsahom.

V prípade kliknutia na odkaz sa Vám otvorí internetové okno, na ktorom sa video spustí a v priebehu niekoľkých sekúnd prestane s tým, že si musíte stiahnuť Flash Player, ktorý je potrebný na prehrávanie videa. S Flash Playerom si avšak stiahnete aj neželaného hosťa v podobe trojského koňa, ktorý dokáže zaznamenávať všetky Vaše pohyby myšou či stlačené klávesy. Preto Vám odporúčame neotvárať žiadne odkazy, ktoré Vám prídu od priateľov mimo bežnej konverzácie, aby ste ochránili svoj počítač pred týmto malwarom.

Doteraz bolo infikovaných viac ako 11 0000 počítačov.

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment
  • Milanko Hurkala

    No hlavne že Facebook spolupracuje s plejádou AV spoločnosti co majú takemuto čosi zabrániť.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.