Portál Živé.sk informoval, že Facebookom sa šíri trojský kôň | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Portál Živé.sk informoval, že Facebookom sa šíri trojský kôň

Novinky

Portál Živé.sk informoval, že Facebookom sa šíri trojský kôň

Bezpečnostný expert Mohammad Reza Faghani zverejnil prostredníctvom portálu Seclists.org informácie týkajúce sa trojského koňa, ktorý sa šíri sociálnou sieťou Facebook, informoval o tom portál Živé.sk Škodlivý kód sa pritom šíri prostredníctvom Facebook chatu, ktorý sa na prvý pohľad zdá ako neškodná správa od Vašich priateľov, v ktorom je odkaz na video so sexuálnym obsahom.

V prípade kliknutia na odkaz sa Vám otvorí internetové okno, na ktorom sa video spustí a v priebehu niekoľkých sekúnd prestane s tým, že si musíte stiahnuť Flash Player, ktorý je potrebný na prehrávanie videa. S Flash Playerom si avšak stiahnete aj neželaného hosťa v podobe trojského koňa, ktorý dokáže zaznamenávať všetky Vaše pohyby myšou či stlačené klávesy. Preto Vám odporúčame neotvárať žiadne odkazy, ktoré Vám prídu od priateľov mimo bežnej konverzácie, aby ste ochránili svoj počítač pred týmto malwarom.

Doteraz bolo infikovaných viac ako 11 0000 počítačov.

TIP  Facebook nechtiac zverejnil 14 miliónov súkromných príspevkov ako verejné. Užívatelia sú pobúrení

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.