Poplatky za služby operátorov, platíme priveľa? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Poplatky za služby operátorov, platíme priveľa?

Novinky

Poplatky za služby operátorov, platíme priveľa?

Platíme za služby, ktoré nepotrebujeme? V rámci Veľkej Británie sa robil zaujímavý prieskum, ktorý sa dotýkal práve problematiky poplatkov za mobilné služby. Výsledkom tohto výskumu bolo zistenie, že sedem miliónov zákazníkov z desiatich miliónov by mohlo ročne na poplatkoch ušetriť až 159 libier (zhruba 190 eur) len zmenou operátora. Štúdia poukazuje na to, zákazníci ročne celkovo preplatia viac ako 5,4 milióna libier, čo je určite pekná kopka peňazí. Hoci takmer 42 % percent zákazníkov podľa výskumu si uvedomuje, že konkurencia im môže poskytnúť oveľa nižšie poplatky za služby, tak až 48 % zákazníkov nikdy nezmenilo operátora.

Zákazníci pritom podľa výskumu si platia desiatky libier navyše za textové správy, voľné minúty či internet, ktoré pritom vôbec nevyužívajú. Richard Loyd riaditeľ inštitúcie (Which), ktorá zastrešovala spomínaný výskum hovorí: „Mobilné spoločnosti musia ľuďom pomôcť získať lepšie kontrakty prostredníctvom zmeny operátora a zabezpečiť aby cenová politika bola transparentná.“

Na čo reagoval  Ofcom (regulátor mobilného odvetia vo Veľkej Británii): „Mobilný priemysel vo Veľkej Británii je jeden z najsúťaživejších v Európe, posledné prieskumy Ofcomu tiež hovoria, že máme najlacnejšie ceny v rámci 27 krajín EÚ“

Využívate  všetky služby, ktoré si platíte v rámci paušálov, či ani nie?

TIP  Huawei P20 Pro neobstal v teste odolnosti. Pri teste sa nečakane rozbil!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.