Podiel Windows Phone na trhu klesne až na 0% do roku 2021, odhadujú odborníci. Zmení to budúcnosť Surface Phone? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Podiel Windows Phone na trhu klesne až na 0% do roku 2021, odhadujú odborníci. Zmení to budúcnosť Surface Phone?

Novinky

Podiel Windows Phone na trhu klesne až na 0% do roku 2021, odhadujú odborníci. Zmení to budúcnosť Surface Phone?

Je známou vecou, že platforma Windows Phone už dlhodobo upadá, napriek tomu, že je medzi niektorými používateľmi ale aj spoločnosťami veľmi obľúbená. Najnovšie predpovede do budúcnosti od analytikov zo spoločnosti IDC predpokladajú úplný úpadok platformy Windows Phone. Presnejšie hovoria až o 0% podieli platformy Windows Phone na trhu v roku 2021.

V tejto dobe Windows Phone len o máličko drží 0.1% podiel na trhu. Samozrejme spoločnosť Microsoft takýto minimálny podiel na trhu nikdy neočakávala. IDC taktiež predpokladá aj vysoký úpadok počtu predaných mobilných zariadení s operačným systémom Windows Phone. Predpokladaný počet predaných smartfónov tento rok s Windows Phone je iba 1.1 milióna. To by oproti minulému roku klesli predaje smartfónov s touto platformou až o 80.8%. Pre udržanie platformy Windows Phone na trhu, Microsoft potrebuje nový hardware spolu s podporou developerov.

Spoločnosť Microsoft chce neskoršie v tomto roku vytiahnuť eso z rukáva. Má v pláne odhaliť už veľa krát spomínaný Surface Phone alebo po novom nazývaný Surface Mobile. Pomôže ale tento krok oživiť Windows Phone a nebude už neskoro? Zatiaľ všetko napovedá tomu, že scenár spoločnosti IDC sa naplní. Uvidíme tento rok návrat veľkolepý návrat Microsoftu vďaka jeho Surface Phone, alebo budeme svedkami nepríjemného trápenia sa tejto platformy v najbližších rokoch?

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Dočkali sme sa! Windows 10 na ARM fičí na Lumii 950 XL. Pozrite si video, v ktorom uvidíte reálne skúsenosti s používateľským rozhraním
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.