Podiel mobilnej Windows platformy na trhu upadá takmer vo všetkých krajinách | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Podiel mobilnej Windows platformy na trhu upadá takmer vo všetkých krajinách

Novinky

Podiel mobilnej Windows platformy na trhu upadá takmer vo všetkých krajinách

Podiel mobilnej Windows platformy na trhu upadá takmer vo všetkých krajinách

Posledná správa od spoločnosti Kantar zase raz potvrdzuje úpadok mobilnej Windows platformy. Podiel Windowsu na trhu so smartfónmi opäť klesol. Úpadok bol v poslednom roku zaznamenaný takmer vo všetkých krajinách.

Spoločnosť Kantar zverejnila namerané údaje, zozberané počas trojmesačného obdobia, ktoré skončilo v júli tohto roku. V priložených tabuľkách sa nachádzajú aj minuloročné namerané údaje a výsledky sú naozaj dychberúce. Operačný systém Windows 10 Mobile zažil najväčší prepadák v Nemecku, Francúzsku a Veľkej Británii. V Nemecku sa podiel na trhu oproti minulému roku zmenšil až o 3.6%, vo Francúzsku až 3.8% a vo Veľkej Británii o 3.3%.

Zdroj: windowslatest.com

Zatiaľ čo v týchto krajinách je aj napriek vysokému prepadu stále viac ako 1% trhový podiel, v niektorých krajinách sú čísla naozaj kritické. V Španielsku a Austrálii spadol trhový podiel až na hranicu 0.3%-0.4%, no najväčším sklamaním je zrejme Čína. Vyzerá to tak, že mobilná Windows platforma z čínskeho trhu takmer úplne vymizla a hranica sa zastavila na 0%.

Čísla v niektorých krajinách sú naozaj smutné a pre Microsoft až alarmujúce. Jedinou nádejou pre Microsoft môžu byť nedávno predstavené smartfóny TrekStor WinPhone 5.0 a Wileyfox.

Zdroj: vlastný

TIP  Amatérski vývojári zverejnili podrobný návod ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na smartfón
1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.